Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak
Ministerie van Justitie en Veiligheid
Vertaaldiensten ten behoeve van het Openbaar Ministerie en de Rechtspraak 34.000.000 woorden op jaarbasis
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-05-21. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-04-07.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
Wie? Wat? Waar?
Aankoopgeschiedenis
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-04-07 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-08-27 | Award Aankondiging |
Aankondiging van een opdracht (2026-04-07)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak
Referentienummer:
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Vertaaldiensten ๐ฆ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 1
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 2
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak - Noord- en West- Nederland
Beschrijving van de aanbesteding:
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Duur: 27 maanden
Maximumaantal verlengingen: 2
Overige informatie over verlengingen:
Opties โ
Beschrijving van de opties:
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Leverbetrouwbaarheid
Kwaliteitscriterium (weging): 175
Kwaliteitscriterium (naam): Gegevensbeveiliging en vertrouwelijkheid
Kwaliteitscriterium (weging): 125
Kwaliteitscriterium (naam): Specialisatie Strafrecht (Rbtv)
Innovatie
Kwaliteitsborging vertalers niet ingeschreven in Rbtv-register
Kwaliteitscriterium (weging): 100
Prijs โ
Prijs (weging): 300
Titel
Identificatienummer van de partij:
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak - Midden- en Zuid-Nederland, landelijke Openbaar Ministerie/de Rechtspraak-onderdelen, niet-strafrecht opdrachten
Beschrijving van de aanbesteding:
Titel
Identificatienummer van de partij:
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-05-21 10:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-05-21 10:01:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten โ
Maximumaantal deelnemers: 2
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-05-21 10:01:00 ๐
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen โ
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling โ
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-04-17 10:00:00 ๐
Gunningscriteria
Type vast getal: Vaste waarde (totaal)
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Ministerie van Justitie en Veiligheid
Nationaal registratienummer:
Postadres: Turfmarkt 147
Postcode: 2511 DP
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Laura Staessen
E-mail: iucjenv@minjenv.nl ๐ง
Telefoon: +31 703707911 ๐
URL: http://www.rijksoverheid.nl/ministeries/jenv ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Openbare orde en veiligheid
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/419085 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/419085 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 069-243618 (2026-04-07)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak
Referentienummer:
6410040
Korte beschrijving:
Vertaaldiensten ten behoeve van het Openbaar Ministerie en de Rechtspraak 34.000.000 woorden op jaarbasis
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Vertaaldiensten ๐ฆ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 1
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 2
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
1
Titel: Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak - Noord- en West- Nederland
Beschrijving van de aanbesteding:
Vertaaldiensten ten behoeve van het Openbaar Ministerie en de Rechtspraak 16.000.000 woorden op jaarbasis
Aanvullende informatie: De beoogde ingangsdatum van de overeenkomst voor perceel 1 is 15 juni 2026.
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Duur: 27 maanden
Maximumaantal verlengingen: 2
Overige informatie over verlengingen:
Na deze initiรซle looptijd van de overeenkomst is er
een stilzwijgende optie van verlenging van de overeenkomst met maximaal 24 maanden.
Informatie over opties
Opties โ
Beschrijving van de opties:
De aanbestedende dienst behoudt zich het recht voor het afnemen van
aanvullende diensten, werken of leveringen bij de contractant, zoals hier
beschreven:
1. De verlengde Overeenkomst kan รฉรฉn of meerdere
keren worden verlengd met in totaal maximaal 12 maanden als
overbruggingsperiode naar een te sluiten Overeenkomst op basis van een
volgende/nieuwe Europese aanbesteding indien het door omstandigheden (vertraging in het proces die niet aan de Aanbestedende dienst te wijten is) niet mogelijk is om voor het einde van de looptijd een nieuwe Overeenkomst te sluiten.
2. Opdrachtgever kan besluiten om de Overeenkomst met de volgende diensten uit te breiden:
a. De invoering van door de Opdrachtnemer of onderaannemers ten behoeve van de uit te voeren vertaalopdrachten ontwikkelde technische oplossingen om de vertaaldienstverlening sneller en/of optimaler en/of veiliger uit te kunnen voeren.
b. Meer vertaalopdrachten dan nu voorzien als gevolg van:
โข Een significante toename van het aantal mensen in Nederland door opname van asielzoekers en vluchtelingen. De verwachting is dat het percentage (straf)zaken ongeveer gelijk blijft, maar door de wijziging van de omvang van de populatie in absolute aantallen toeneemt.
3. Opdrachtnemer wordt geacht zich in te zetten voor de ontwikkeling van
innovaties of innovaties aan te dragen die de dienstverlening verbeteren. De ontwikkelrichting en omvang van deze innovaties zijn nu nog niet vast te stellen. Het voorstellen van de innovatie gebeurt in schriftelijke vorm in vorm van een offerte en indien Opdrachtgever deze innovatie accepteert, dan wordt deze innovatie (in de vorm van een levering van een dienst of product) - conform de mogelijkheden in hoofdstuk 2.5 van de aanbestedingswet 2012 - aan de scope van deze Overeenkomst toegevoegd tegen een in overleg vast te stellen prijs, zonder dat dit de essentie van de scope van de vertaaldienstverlening aantast.
4. Het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak kan in samenspraak met
opdrachtgever, bij het niet realiseren van รฉรฉn of meerdere KPI's de opdracht zoals overeengekomen met opdrachtnemer geheel of gedeeltelijk laten uitvoeren door de Opdrachtnemer van het andere perceel voor een periode van 1 kwartaal of indien de waarde van de vertaalopdrachten gedurende de genoemde periode niet meer dan โฌ 50.000 bedraagt de opdracht buiten deze overeenkomst bij een andere partij beleggen.
Toon meer
Kwaliteitscriterium (naam): Leverbetrouwbaarheid
Kwaliteitscriterium (weging): 175
Kwaliteitscriterium (naam): Gegevensbeveiliging en vertrouwelijkheid
Kwaliteitscriterium (weging): 125
Kwaliteitscriterium (naam): Specialisatie Strafrecht (Rbtv)
Innovatie
Kwaliteitsborging vertalers niet ingeschreven in Rbtv-register
Kwaliteitscriterium (weging): 100
Prijs โ
Prijs (weging): 300
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
2
Titel: Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak - Midden- en Zuid-Nederland, landelijke Openbaar Ministerie/de Rechtspraak-onderdelen, niet-strafrecht opdrachten
Beschrijving van de aanbesteding:
Vertaaldiensten ten behoeve van het Openbaar Ministerie en de Rechtspraak 18.000.000 woorden op jaarbasis
Aanvullende informatie: De beoogde ingangsdatum van de overeenkomst voor perceel 2 is 15 september 2026.
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-05-21 10:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-05-21 10:01:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten โ
Maximumaantal deelnemers: 2
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-05-21 10:01:00 ๐
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen โ
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling โ
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-04-17 10:00:00 ๐
Gunningscriteria
Type vast getal: Vaste waarde (totaal)
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Ministerie van Justitie en Veiligheid
Nationaal registratienummer:
81541938
Postadres: Turfmarkt 147
Postcode: 2511 DP
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Laura Staessen
E-mail: iucjenv@minjenv.nl ๐ง
Telefoon: +31 703707911 ๐
URL: http://www.rijksoverheid.nl/ministeries/jenv ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Openbare orde en veiligheid
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/419085 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/419085 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 069-243618 (2026-04-07)
Award Aankondiging (2026-08-27)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 24 592 620 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 36 888 931 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 12 982 499 EUR ๐ฐ
11 610 121 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Identificatienummer van de partij:
Contractnummer:
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-24 ๐
Titel: P1 Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak - Noord- en West- Nederland
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 3
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 3
Aantal inschrijvingen van KMO's: 2
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 19 473 749 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 12 982 499 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: AVB Language Group B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Ouderkerkerlaan 50
Postcode: 1185AD
Poststad: Amstelveen
Regio: Groot-Amsterdam ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Raymond de Groot
URL: http://www.elanlanguages.com ๐
Omvang van de ondernemer: Middelgroot
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 17 415 182 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 11 610 121 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: thebigword B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Bethaniendwarsstraat 6G
Postcode: 1012 CB
Poststad: Amsterdam
Bron: OJS 2026/S 166-595263 (2026-08-27)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 24 592 620 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 36 888 931 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 12 982 499 EUR ๐ฐ
11 610 121 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
Contractnummer:
CON-0001
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-24 ๐
Titel: P1 Vertaaldienstverlening ten behoeve van het Openbaar Ministerie / de Rechtspraak - Noord- en West- Nederland
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 3
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 3
Aantal inschrijvingen van KMO's: 2
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 19 473 749 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 12 982 499 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0001
Naam en adres van de contractant
Naam: AVB Language Group B.V.
Nationaal registratienummer:
33159215
Postadres: Ouderkerkerlaan 50
Postcode: 1185AD
Poststad: Amstelveen
Regio: Groot-Amsterdam ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Raymond de Groot
URL: http://www.elanlanguages.com ๐
Omvang van de ondernemer: Middelgroot
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 17 415 182 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 11 610 121 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
2
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0002
Naam en adres van de contractant
Naam: thebigword B.V.
Nationaal registratienummer:
72254807
Postadres: Bethaniendwarsstraat 6G
Postcode: 1012 CB
Poststad: Amsterdam
Bron: OJS 2026/S 166-595263 (2026-08-27)
Nieuwe aankopen in verwante categorieรซn ๐
- Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging (>20 nieuwe aankopen)