Rijksbrede aanbesteding Auditdiensten 2026-2030
Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat
Betreft inspanningsgerichte auditdiensten, inspannings- en resultaatgerichte IT-auditdiensten, en multidisciplinaire resultaatgerichte auditdiensten. Geraamde waarde is โฌ183.000.000,- en maximale waarde is โฌ300.000.000,-
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-05-18. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-02-13.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
- โข Bureau Veritas Cybersecurity Europe B.V. (voorheen Secura B.V.)
- โข Deloitte Accountants B.V.
- โข EY Accountants B.V.
- โข EY Adviseurs B.V.
- โข KPMG Advisory N.V.
- โข PricewaterhouseCoopers Accountants N.V.
- โข RA'Quel B.V.
- โข USG Professionals BV
- โข Vanberkel Professionals B.V.
- โข Vinario B.V.
Aankoopgeschiedenis
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-02-13 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-08-14 | Award Aankondiging |
Aankondiging van een opdracht (2026-02-13)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Rijksbrede aanbesteding Auditdiensten 2026-2030
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Auditdiensten ๐ฆ
Geschatte waarde exclusief BTW: 183 000 000 EUR ๐ฐ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 3
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 3
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Inspanningsgerichte Auditdiensten
Geschatte waarde exclusief BTW: 108 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding: Zie het Beschrijvend Document Geraamde waarde is โฌ108.000.000
Aanvullende informatie: Zie Beschrijvend Document
Doel van strategische aanbestedingen: Verwezenlijking van sociale doelstellingen
Social Return on Investment
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Duur: 48 maanden
Maximumaantal verlengingen: 2
Overige informatie over verlengingen: 2x verlenging met 1 jaar
Informatie over opties
Opties โ
Beschrijving van de opties: Verlengingsopties van 2x 1 jaar
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Kwaliteit
Kwaliteitscriterium (weging): 100
Prijs โ
Prijs (weging): 0
Titel
Identificatienummer van de partij:
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Inspannings- en resultaatgerichte IT-Auditdiensten
Geschatte waarde exclusief BTW: 40 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding: Zie Beschrijvend Document โฌ40.000.000,-
Titel
Identificatienummer van de partij:
3๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Resultaatgerichte multidisciplinaire Auditdiensten
Geschatte waarde exclusief BTW: 35 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding: Zie Beschrijvend Document โฌ35.000.000,-
Titel
Identificatienummer van de partij:
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Belangrijkste kenmerken van de procedure:
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-05-18 11:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-05-18 11:00:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 4 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met รฉรฉn exploitant โ
Maximumaantal deelnemers: 7
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-05-18 11:00:00 ๐
Elektronische facturering: Vereist
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-04-13 23:59:00 ๐
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Voorwaarden voor inschrijving
De opdracht bevat uitvoeringsvoorwaarden โ
Juridische, economische, financiรซle en technische informatie
Voorwaarden met betrekking tot het contract
Voorwaarden voor de uitvoering van het contract: Zie beschrijvend document
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat
Nationaal registratienummer:
Postadres: Rijnstraat 8
Postcode: 2515 XP
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Machiel Boneschanscher
E-mail: machiel.boneschanscher@minienw.nl ๐ง
Telefoon: +31 0647023252 ๐
URL: https://www.rijksoverheid.nl/ministeries/ministerie-van-infrastructuur-en-waterstaat ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/412303 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/412303 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Aanvullende informatie
Zie beschrijvend document.
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 033-113034 (2026-02-13)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Rijksbrede aanbesteding Auditdiensten 2026-2030
Korte beschrijving:
Betreft inspanningsgerichte auditdiensten, inspannings- en resultaatgerichte IT-auditdiensten, en multidisciplinaire resultaatgerichte auditdiensten. Geraamde waarde is โฌ183.000.000,- en maximale waarde is โฌ300.000.000,-
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Auditdiensten ๐ฆ
Geschatte waarde exclusief BTW: 183 000 000 EUR ๐ฐ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 3
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 3
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
1
Titel: Inspanningsgerichte Auditdiensten
Geschatte waarde exclusief BTW: 108 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding: Zie het Beschrijvend Document Geraamde waarde is โฌ108.000.000
Aanvullende informatie: Zie Beschrijvend Document
Doel van strategische aanbestedingen: Verwezenlijking van sociale doelstellingen
Social Return on Investment
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Duur: 48 maanden
Maximumaantal verlengingen: 2
Overige informatie over verlengingen: 2x verlenging met 1 jaar
Informatie over opties
Opties โ
Beschrijving van de opties: Verlengingsopties van 2x 1 jaar
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Kwaliteit
Kwaliteitscriterium (weging): 100
Prijs โ
Prijs (weging): 0
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
2
Titel: Inspannings- en resultaatgerichte IT-Auditdiensten
Geschatte waarde exclusief BTW: 40 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding: Zie Beschrijvend Document โฌ40.000.000,-
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
3๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
3
Titel: Resultaatgerichte multidisciplinaire Auditdiensten
Geschatte waarde exclusief BTW: 35 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding: Zie Beschrijvend Document โฌ35.000.000,-
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0003
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Belangrijkste kenmerken van de procedure:
Gunning o.b.v. Beste Prijs-Kwaliteitsverhouding. Zie verder het Beschrijvend Document.
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-05-18 11:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-05-18 11:00:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 4 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met รฉรฉn exploitant โ
Maximumaantal deelnemers: 7
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-05-18 11:00:00 ๐
Elektronische facturering: Vereist
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-04-13 23:59:00 ๐
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Voorwaarden voor inschrijving
De opdracht bevat uitvoeringsvoorwaarden โ
Juridische, economische, financiรซle en technische informatie
Voorwaarden met betrekking tot het contract
Voorwaarden voor de uitvoering van het contract: Zie beschrijvend document
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat
Nationaal registratienummer:
211946370
Postadres: Rijnstraat 8
Postcode: 2515 XP
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Machiel Boneschanscher
E-mail: machiel.boneschanscher@minienw.nl ๐ง
Telefoon: +31 0647023252 ๐
URL: https://www.rijksoverheid.nl/ministeries/ministerie-van-infrastructuur-en-waterstaat ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/412303 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/412303 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Aanvullende informatie
Zie beschrijvend document.
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 033-113034 (2026-02-13)
Award Aankondiging (2026-08-14)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 183 000 000 EUR ๐ฐ
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 183 000 000 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 300 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 108 000 000 EUR ๐ฐ
40 000 000 EUR ๐ฐ
35 000 000 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Beroepsprocedures
Aantal klagers: 0
Identificatienummer van de partij:
Contractnummer:
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-01 ๐
Titel: P1 Inspanningsgerichte Auditdiensten
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 7
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 7
Aantal inschrijvingen van KMO's: 3
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 150 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 108 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: USG Professionals BV
Nationaal registratienummer:
Postadres: P.J. Oudweg 61
Postcode: 1314 CK
Poststad: Almere
Regio: Flevoland ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
URL: https://usgprofessionals.nl/ ๐
Omvang van de ondernemer: Middelgroot
Naam: KPMG Advisory N.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Laan van Langerhuize 1
Postcode: 1186DS
Poststad: Amstelveen
Regio: Groot-Amsterdam ๐๏ธ
Omvang van de ondernemer: Groot
Naam: Deloitte Accountants B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Wilhelminakade 1
Postcode: 3072AP
Poststad: Rotterdam
Regio: Groot-Rijnmond ๐๏ธ
URL: http://www.deloitte.nl ๐
Naam: RA'Quel B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Friendshipring 20
Postcode: 2631ME
Poststad: Nootdorp
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
URL: http://www.ra-quel.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Klein
Naam: Vinario B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Alexanderveld 5
Postcode: 2585DB
Poststad: 's-Gravenhage
URL: http://www.vinario.nl ๐
Naam: EY Adviseurs B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Boompjes 258
Postcode: 3011XZ
Poststad: Rotterdam
Contactpunt: Mark Horde
Naam: Vanberkel Professionals B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Houtsingel 19
Postcode: 2719 EA
Poststad: Zoetermeer
Contactpunt: Martijn van den Berg
URL: https://www.vbprofs.nl ๐
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 9
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 9
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 80 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 40 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: Bureau Veritas Cybersecurity Europe B.V. (voorheen Secura B.V.)
Nationaal registratienummer:
Postadres: Vestdijk 59
Postcode: 5611CA
Poststad: Eindhoven
Regio: Zuidoost-Noord-Brabant ๐๏ธ
URL: https://cybersecurity.bureauveritas.com ๐
Naam: PricewaterhouseCoopers Accountants N.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Thomas R. Malthusstraat 5
Postcode: 1066JR
Poststad: Amsterdam
Contactpunt: Anton Eelco Gerritsma
URL: http://www.pwc.com ๐
Naam: EY Accountants B.V.
Nationaal registratienummer:
3๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 6
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 6
Aantal inschrijvingen van KMO's: 1
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 70 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 35 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Bron: OJS 2026/S 157-567417 (2026-08-14)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 183 000 000 EUR ๐ฐ
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 183 000 000 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 300 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 108 000 000 EUR ๐ฐ
40 000 000 EUR ๐ฐ
35 000 000 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Beroepsprocedures
Aantal klagers: 0
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
Contractnummer:
CON-0001
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-01 ๐
Titel: P1 Inspanningsgerichte Auditdiensten
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 7
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 7
Aantal inschrijvingen van KMO's: 3
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 150 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 108 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0001
Naam en adres van de contractant
Naam: USG Professionals BV
Nationaal registratienummer:
34124039
Postadres: P.J. Oudweg 61
Postcode: 1314 CK
Poststad: Almere
Regio: Flevoland ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
URL: https://usgprofessionals.nl/ ๐
Omvang van de ondernemer: Middelgroot
Naam: KPMG Advisory N.V.
Nationaal registratienummer:
33263682
Postadres: Laan van Langerhuize 1
Postcode: 1186DS
Poststad: Amstelveen
Regio: Groot-Amsterdam ๐๏ธ
Omvang van de ondernemer: Groot
Naam: Deloitte Accountants B.V.
Nationaal registratienummer:
24362853
Postadres: Wilhelminakade 1
Postcode: 3072AP
Poststad: Rotterdam
Regio: Groot-Rijnmond ๐๏ธ
URL: http://www.deloitte.nl ๐
Naam: RA'Quel B.V.
Nationaal registratienummer:
54508886
Postadres: Friendshipring 20
Postcode: 2631ME
Poststad: Nootdorp
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
URL: http://www.ra-quel.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Klein
Naam: Vinario B.V.
Nationaal registratienummer:
87315300
Postadres: Alexanderveld 5
Postcode: 2585DB
Poststad: 's-Gravenhage
URL: http://www.vinario.nl ๐
Naam: EY Adviseurs B.V.
Nationaal registratienummer:
92700950
Postadres: Boompjes 258
Postcode: 3011XZ
Poststad: Rotterdam
Contactpunt: Mark Horde
Naam: Vanberkel Professionals B.V.
Nationaal registratienummer:
27337839
Postadres: Houtsingel 19
Postcode: 2719 EA
Poststad: Zoetermeer
Contactpunt: Martijn van den Berg
URL: https://www.vbprofs.nl ๐
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 9
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 9
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 80 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 40 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
2
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0002
Naam en adres van de contractant
Naam: Bureau Veritas Cybersecurity Europe B.V. (voorheen Secura B.V.)
Nationaal registratienummer:
17126968
Postadres: Vestdijk 59
Postcode: 5611CA
Poststad: Eindhoven
Regio: Zuidoost-Noord-Brabant ๐๏ธ
URL: https://cybersecurity.bureauveritas.com ๐
Naam: PricewaterhouseCoopers Accountants N.V.
Nationaal registratienummer:
34180285
Postadres: Thomas R. Malthusstraat 5
Postcode: 1066JR
Poststad: Amsterdam
Contactpunt: Anton Eelco Gerritsma
URL: http://www.pwc.com ๐
Naam: EY Accountants B.V.
Nationaal registratienummer:
92704093
3๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0003
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 6
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 6
Aantal inschrijvingen van KMO's: 1
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 70 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 35 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
3
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0003
Bron: OJS 2026/S 157-567417 (2026-08-14)
Nieuwe aankopen in verwante categorieรซn ๐
- Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging (>20 nieuwe aankopen)