Zaaksysteem, DMS en Omnichannel Oplossing
De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa)
De NZa wenst de huidige, on-premise omgeving te vervangen door een moderne, cloudgebaseerde en modulaire informatievoorziening op basis van Software as a Service (SaaS). De continuïteit van het technisch beheer van de huidige omgeving is niet langer geborgd na afloop van de bestaande beheerovereenkomst, waardoor tijdige livegang van de nieuwe Oplossing noodzakelijk is voor de continuïteit van de bedrijfskritische, primaire processen van de NZa. De gewenste Oplossing bestaat uit drie samenhangende, doch separate percelen: een Zaaksysteem, een Document Management Systeem (DMS) met Recordmanagementfunctionaliteit, en een omnichannel oplossing voor het bundelen van klantcontact. Hiermee wil de NZa zaakgericht werken, dossiervorming, archivering en klantcontact via meerdere kanalen op eenduidige en gestructureerde wijze ondersteunen, met een duurzaam toegankelijke en betrouwbare informatiehuishouding die is toegesneden op de verwerking van gevoelige persoonsgegevens.
DeadlineDeadline 2026-10-22
Wie? Wat?- • IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning › Softwareprogrammering en -advies
- • Software en informatiesystemen
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-09-01 | Aankondiging van een opdracht |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Zaaksysteem, DMS en Omnichannel Oplossing
Referentienummer:
74fedf67-d622-40b1-8ffd-2440294ea585
Korte beschrijving:
Producten/diensten: IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning 📦
Geschatte waarde exclusief BTW: 2 500 000 EUR 💰
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen ✅
Maximumaantal partijen dat aan één inschrijver kan worden toegewezen: 3
Voor alle partijen kunnen offertes worden ingediend ✅
1️⃣
Interne identificatiecode:
5fd78fe0-9347-4b14-b69d-edf3390d869b
Titel: Perceel 1: Zaaksysteem
Geschatte waarde exclusief BTW: 2 200 000 EUR 💰
Beschrijving van de aanbesteding:
Land: Nederland 🇳🇱
Duur
Startdatum: 2027-01-01 📅
Einddatum: 2030-12-31 📅
Beschrijving
Maximumaantal verlengingen: 4
Overige informatie over verlengingen: 4 maal 24 maanden
Informatie over opties
Opties ✅
Beschrijving van de opties: 4 maal 24 maanden
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2️⃣
Interne identificatiecode:
62d150c8-cdbe-4d5f-b3ad-a31f8bfa855b
Titel: Perceel 2: Document Management Systeem (DMS)
Geschatte waarde exclusief BTW: 200 000 EUR 💰
Deze aanbesteding is ook geschikt voor kleine en middelgrote ondernemingen (kmo’s) ✅
Beschrijving van de aanbesteding:
Informatie over opties
Beschrijving van de opties: 4x24 maanden
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
3️⃣
Interne identificatiecode:
04e58948-24c4-425f-8feb-3a710f399b54
Titel: Perceel 3: Omnichannel
Beschrijving van de aanbesteding:
Informatie over opties
Beschrijving van de opties: 4 x 24 maanden
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0003
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Aanvullende producten/diensten:
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure ✅
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-10-22 10:00:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 90 dagen
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Elektronische facturering: Vereist
Aanvullende informatie: kennelijke omissies.
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa)
Nationaal registratienummer:
52503143
Postadres: Newtonlaan 1
Postcode: 3584BX
Poststad: Utrecht
Regio: Utrecht 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Pascal van Aarle
E-mail: paarle@nza.nl 📧
Telefoon: 0031646972815 📞
URL: https://www.nza.nl 🌏
Adres van het kopersprofiel: https://s2c.mercell.com/buyer/18559 🌏
Type aanbestedende dienst
Publiekrechtelijke instelling
Hoofdactiviteit
Gezondheid
Communicatie
Documenten URL: https://s2c.mercell.com/today/229346 🌏
Deelname URL: https://s2c.mercell.com/today/229346 🌏
URL aanbestedingstool: https://www.mercell.com 🌏
Naam: Mercell
Elektronische indiening: Toegestaan
Aanvullende informatie
Voor bemiddelingsprocedures verantwoordelijke instantie
Naam: Rechtbank Midden-Nederland
Nationaal registratienummer:
82940444
Postadres: Vrouwe Justitiaplein 1
Postcode: 3584BX
Poststad: Utrecht
Regio: Utrecht 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
E-mail: info@rechtspraak.nl 📧
Telefoon: +31883620000 📞
Beoordelingsorgaan
Zelfde als: Voor bemiddelingsprocedures verantwoordelijke instantie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures: 20 dagen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Aankondigingsinformatie
Voorkeursdatum voor publicatie: 2026-09-02Z 📅
Bron: OJS 2026/S 170-608137 (2026-09-01)
- IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning (>20 nieuwe aankopen)
- Advies inzake hardware (1)
- Computeraudit- en testdiensten (1)
- Computernetwerkdiensten (2)
- Diensten voor computerbackup en converteren van computercatalogus
- Diensten voor computerondersteuning en -advies (3)
- Informaticadiensten (4)
- Internetdiensten (4)
- Softwareprogrammering en -advies (>20)
- Uitwerken van gegevens (14)