Weighted Average Cost of Capital (WACC)
Autoriteit Consument en Markt
In the regulated industries in the Netherlands, the ACM has a role in tariff setting. For this, the ACM needs to determine the reasonable rate of return to set tariffs for incumbents in these markets. The ACM sets this reasonable rate by calculating the WACC. Since the WACC is an important element when setting tariffs, as well as an element of specific and varied regulatory methods, the ACM regularly needs advice to determine (parameters of) the WACC. The ACM intends to enter into Framework Agreements with multiple expert parties for the execution of Assignments aimed at determining the components/parameters of the WACC and related (advising) services. By concluding these new Framework Agreements, the ACM seeks to build an effective collaboration with multiple Contractors who combine professionalism, expertise, and quality to produce high-quality WACC analyses. € 640,000 excluding Dutch VAT
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-07-06. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-04-30.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
- • CEPA LLP
- • European Economic Research Ltd
- • Stichting SEO Economisch Onderzoek
- • The Brattle Group Limited
- • Diensten op het gebied van financiële consultancy, financiële transacties en clearing › Diensten voor financieel advies
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-04-30 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-08-18 | Award Aankondiging |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Weighted Average Cost of Capital (WACC)
Referentienummer:
202509061
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Diensten voor financieel advies 📦
Geschatte waarde exclusief BTW: 640000.0 EUR 💰
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Beschrijving
Interne identificatiecode:
1
Land: Nederland 🇳🇱
Duur: 24 maanden
Maximumaantal verlengingen: 2
Overige informatie over verlengingen:
Opties ✅
Beschrijving van de opties:
Kwaliteitscriterium (naam): Quality
Kwaliteitscriterium (weging): 50
Prijs ✅
Prijs (weging): 50
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0000
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure ✅
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-07-06 10:00:00 📅
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-07-06 10:01:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 4 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met één exploitant ✅
Maximumaantal deelnemers: 4
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-07-06 10:01:00 📅
Elektronische facturering: Vereist
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-06-09 10:00:00 📅
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Autoriteit Consument en Markt
Nationaal registratienummer:
451760013
Postadres: Muzenstraat 41
Postcode: 2511 WB
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie ’s-Gravenhage 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Jordy de Kleer
E-mail: iuc.accountacm@rvo.nl 📧
Telefoon: +31 707222000 📞
URL: http://www.acm.nl 🌏
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/423505 🌏
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/423505 🌏
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 086-306740 (2026-04-30)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 640000.0 EUR 💰
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 640000.0 EUR (framework approximate) 💰
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 640000.0 EUR 💰
Gunning van het contract
Een opdracht/perceel wordt gegund ✅
Identificatienummer van de partij:
LOT-0000
Contractnummer:
CON-0001
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-17 📅
Titel: P1 Weighted Average Cost of Capital (WACC)
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 4
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 4
Aantal inschrijvingen van KMO's: 3
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 640000.0 EUR 💰
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 640000.0 EUR 💰
Identificatiecode van de inschrijving:
1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0000
Naam en adres van de contractant
Naam: The Brattle Group Limited
Nationaal registratienummer:
09394951009
Postadres: Piazza del Gesù 46
Postcode: 00186
Poststad: Roma
Regio: Roma 🏙️
Land: Italië 🇮🇹
URL: http://www.brattle.com 🌏
Omvang van de ondernemer: Groot
Naam: Stichting SEO Economisch Onderzoek
Nationaal registratienummer:
41197444
Postadres: Roetersstraat 29
Postcode: 1018WB
Poststad: Amsterdam
Regio: Groot-Amsterdam 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
URL: http://www.seo.nl 🌏
Omvang van de ondernemer: Klein
Naam: Cepa llp
Nationaal registratienummer:
1530156
Postadres: Lincoln's Inn Fields 55
Queens House
Postcode: WC2A 3LJ
Poststad: London
Regio: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Land: Zwitserland 🇨🇭
URL: https://www.cepa.co.uk/ 🌏
Omvang van de ondernemer: Micro, klein of middelgroot
Naam: European Economic Research Ltd
Nationaal registratienummer:
34771010
Postadres: Chancery House 5364
53-64 Chancery Lane
Postcode: WC2A 1QU
Regio: Delfzijl en omgeving 🏙️
Contactpunt: Proposals Coordinator
URL: http://www.europe-economics.com 🌏
Bron: OJS 2026/S 159-572819 (2026-08-18)
- Financiële en verzekeringsdiensten (>20 nieuwe aankopen)