Supply and Analysis of NH₃ Passive Samplers (Diffusion Tubes) for the MAN Network and additional projects
Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM)
This European tender concerns a contract for the supply and laboratory analysis of ammonia (NH₃) passive samplers (diffusion tubes) for the Dutch ammonia monitoring network “Meetnet Ammoniak Nederland” (MAN) and various additional projects. The contractor will be responsible for the monthly supply of unexposed diffusion tubes to RIVM, the analysis of exposed tubes supplied by RIVM, and the digital reporting of validated results. Field deployment, return logistics of exposed tubes and internal data processing by RIVM fall outside the scope. The expected annual volume ranges from approximately 6,600 tubes in the baseline MAN scenario up to around 9,900 tubes including additional projects, with a maximum bandwidth of up to 30,000 tubes per year to accommodate future growth. If the contract is awarded to a new supplier, the first contract year will include a structured Double Measurement Programme, in which the new laboratory’s performance is systematically compared with the current trend laboratory to ensure continuity and trend stability in the MAN data series. The contract is tendered as one single, integrated lot combining tube supply, analysis and reporting with one contractor, using a best price‑quality ratio award criterion. The agreement has a fixed initial duration of six (6) years starting 1 January 2027, with five (5) optional one‑year extensions, for a maximum total duration of eleven (11) years.
DeadlineDeadline 2026-10-16
Wie? Wat?- • Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie › Laboratoriumdiensten
- • Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen)
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-08-28 | Aankondiging van een opdracht |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Supply and Analysis of NH₃ Passive Samplers (Diffusion Tubes) for the MAN Network and additional projects
Referentienummer:
e0478ecb-2d6f-4bed-b33a-2695f7be7d69
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen) 📦
Geschatte waarde exclusief BTW: 6 841 295 EUR 💰
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Beschrijving
Interne identificatiecode:
992f3007-fd77-4c29-9b8e-45392df16a23
Aanvullende producten/diensten: Laboratoriumdiensten 📦
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Zie documentatie
Land: Nederland 🇳🇱
Duur
Startdatum: 2027-01-01 📅
Einddatum: 2032-12-31 📅
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0000
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure ✅
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-10-16 08:00:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Engels 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 120 dagen
Voorwaarden voor inschrijving
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen ✅
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling ✅
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM)
Nationaal registratienummer:
30276683
Postadres: Antonie van Leeuwenhoeklaan 9
Postcode: 3721MA
Poststad: Bilthoven
Regio: Utrecht 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Nienke van Delft
E-mail: nienke.van.delft@rivm.nl 📧
Telefoon: +31686557579 📞
URL: https://www.rivm.nl 🌏
Adres van het kopersprofiel: https://s2c.mercell.com/buyer/31188 🌏
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Gezondheid
Communicatie
Documenten URL: https://s2c.mercell.com/today/224609 🌏
Deelname URL: https://s2c.mercell.com/today/224609 🌏
Elektronische indiening: Toegestaan
Aanvullende informatie
Beoordelingsorgaan
Naam: Rechtbank Den Haag
Nationaal registratienummer:
82946175
Postcode: 2595 AJ
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie ’s-Gravenhage 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
E-mail: voorlichting.rb.den.haag@rechtspraak.nl 📧
Telefoon: +31 883622200 📞
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Beoordelingsorgaan
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures: 20 calendar days
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 168-600590 (2026-08-28)
- Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen) (>20 nieuwe aankopen)
- Apparaten voor de bewaking van industriële processen en voor afstandsbediening
- Controle- en testapparatuur (1)
- Diverse apparatuur voor beoordeling en testen (4)
- Geologische en geofysische instrumenten (1)
- Instrumenten voor het controleren van fysische eigenschappen (5)
- Instrumenten voor metingen (2)
- Instrumenten voor navigatie en meteorologie
- Optische instrumenten
- Tijdregistratietoestellen en soortgelijke apparatuur; parkeermeters (3)