Samenwerkingsovereenkomst meerjarige binnenstedelijke OV-infrastructuur binnen het Programma Instroom Nieuwe Trams Haagse Regio (INTHR): Lijn 6 en Lijn 12
Gemeente Den Haag
De stad Den Haag groeit. Steeds meer mensen komen naar Den Haag om te wonen, werken en zich te vermaken. Dat betekent dat meer mensen zich gaan verplaatsen en het steeds drukker wordt in de stad. Den Haag is nu al de meest dichtbevolkte stad van Nederland. Om in de toekomst de stad bereikbaar, leefbaar en verkeersveilig te houden investeren de gemeente, de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) en HTM Personenvervoer (HTM) in nieuwe, toegankelijke en duurzamere trams en wordt de infrastructuur voor deze trams en de omliggende openbare ruimte aangepast. Hiervoor is in een samenwerking tussen MRDH, HTM en gemeente Den Haag het meerjarige Programma Instroom Nieuwe Tram Haagse Regio (INTHR) opgestart. Het opdrachtgeverschap binnen het programma wordt namens de drie partijen gevoerd, waarbij gemeente Den Haag optreedt als penvoerder voor de Aanbestedingsprocedure, het contracteren en de realisatie van de opgave. Binnen het programma treedt HTM op als rail technisch en vervoerkundig adviseur van de gemeente in opdracht van MRDH. In de komende jaren staat binnen het programma INTHR de vernieuwing van de ov-infrastructuur van huidige tramlijnen 6 en 12 op de planning. In deze projecten moeten onder andere de sporen en tramperrons aangepast worden voor de instroom van nieuw trammaterieel. Waar het spoor wordt vervangen wordt tegelijkertijd bekeken of de verkeers- en fietsveiligheid in de straat kan worden verbeterd, waar de riolering vervangen moet worden, waar verkeersregelinstallaties einde levensduur zijn, onderhoud aan de wegen moet plaatsvinden en/of waar de openbare ruimte kan worden vergroend. Hiermee geeft de gemeente invulling aan haar publieke taak; zorgdragen voor de openbare ruimte in de stad. De Opdrachtgevers van het Programma INTHR zijn op zoek naar een meerjarige samenwerking waarbij Opdrachtnemers als samenwerkingspartners de werkzaamheden aan ov-infrastructuur en de benodigde herinrichtingen van de omliggende openbare ruimte integraal kunnen uitvoeren. Hiervoor wensen de Opdrachtgevers een samenwerkingsovereenkomst af te sluiten voor twee percelen. Per perceel wordt een Samenwerkingsovereenkomst aangegaan met één opdrachtnemer. De nadruk van de Samenwerkingsovereenkomst(en) ligt op samenwerking, samenwerken en samenhang om deze binnenstedelijke ov-infrastructuur opgaven te realiseren, binnen de bestuurlijke vastgestelde kaders en met beperkte hinder voor de omgeving. Doelstellingen De belangrijkste doelstelling van de Samenwerkingsovereenkomst is het creëren van een beter -en kwalitatiever ov-infrastructuur door o.a. aanpassen openbare ruime en het geschikt maken van de tracédelen voor nieuw trammaterieel. Aanvullende doelstellingen hierbij zijn: 1. Het realiseren van kwaliteitsverbetering van de openbare ruimte. Gelijktijdig met het aanpassen van de spoorinfrastructuur worden ingrepen gedaan in de openbare ruimte; 2. Het beperken van overlast voor de omgeving: werkzaamheden van de gemeente en samenwerkingspartners worden zoveel mogelijk gecombineerd om overlast tijdens de uitvoering te beperken; 3. Het realiseren van kwaliteitsverhoging voor toegankelijkheid van het tramsysteem waarbij wordt voldaan aan de toepasselijke wet -en regelgeving. De kwaliteitsverhoging wordt gerealiseerd door tegelijkertijd met de inpassing van de laagvloerse trams ook de veiligheid en de kwaliteit van de haltes te verbeteren.
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-06-11. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-03-10.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
Wie? Wat?- • Aanleg van spoorweg › Stadsspoorwegwerkzaamheden › Werkzaamheden voor trambaan
- • Volledige of gedeeltelijke bouw- en civieltechnische werkzaamheden › Civieltechnische en bouwwerkzaamheden
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-03-10 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-03-11 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-08-20 | Award Aankondiging |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Samenwerkingsovereenkomst meerjarige binnenstedelijke OV-infrastructuur binnen het Programma Instroom Nieuwe Trams Haagse Regio (INTHR): Lijn 6 en Lijn 12
Referentienummer:
93172dab-e1b8-452a-9d3a-e2c419347126
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Civieltechnische en bouwwerkzaamheden 📦
Geschatte waarde exclusief BTW: 5 850 000 EUR 💰
Aanvullende aard van het contract: Diensten
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen ✅
Maximumaantal partijen dat aan één inschrijver kan worden toegewezen: 1
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 2
1️⃣
Interne identificatiecode:
6247c014-e322-49e3-acdf-ba36ac630010
Titel: Perceel 1: Lijn 6ST en Lijn 12B
Geschatte waarde exclusief BTW: 32 500 000 EUR 💰
Beschrijving van de aanbesteding:
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Zie documentatie
Land: Nederland 🇳🇱
Plaats van uitvoering: Agglomeratie ’s-Gravenhage 🏙️
Duur
Startdatum: 2026-08-01 📅
Einddatum: 2030-07-31 📅
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2️⃣
Interne identificatiecode:
7cd001ff-5806-4cc4-bf7b-d513c4511b8d
Titel: Perceel 2: Lijn 6C en Lijn 12A
Geschatte waarde exclusief BTW: 26 000 000 EUR 💰
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure ✅
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-06-11 08:00:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 4 maanden
Voorwaarden voor inschrijving
Elektronische facturering: Toegestaan
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen ✅
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling ✅
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Gemeente Den Haag
Nationaal registratienummer:
27370927
Postadres: Spui 70
Postcode: 2511BT
Poststad: 's-Gravenhage
Regio: Agglomeratie ’s-Gravenhage 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Afdeling Inkoop
E-mail: aanbesteden@denhaag.nl 📧
Telefoon: +31613716354 📞
URL: https://www.denhaag.nl/nl/in-de-stad/ondernemen/zaken-doen-met-de-gemeente.htm 🌏
Groepsleider ✅
Adres van het kopersprofiel: https://s2c.mercell.com/buyer/19684 🌏
Type aanbestedende dienst
Regionale of plaatselijke instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Informatie over gezamenlijke aanbestedingen
Het contract omvat een gezamenlijke aanbesteding ✅
Communicatie
Documenten URL: https://s2c.mercell.com/today/191340 🌏
Deelname URL: https://s2c.mercell.com/today/191340 🌏
Elektronische indiening: Toegestaan
Aanvullende informatie
Beoordelingsorgaan
Naam: Rechtbank Den Haag
Nationaal registratienummer:
221909103
Postadres: Prins Clauslaan 60
Postcode: 2595AJ
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie ’s-Gravenhage 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
E-mail: voorlichting.rb.den.haag@rechtspraak.nl 📧
Telefoon: +31 703813131 📞
URL: http://www.rechtspraak.nl/Organisatie/Rechtbanken/Den-Haag/Contact 🌏
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures: Zie inschrijvingsleidraad
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Aankondigingsinformatie
Voorkeursdatum voor publicatie: 2026-03-11Z 📅
Bron: OJS 2026/S 049-170325 (2026-03-10)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 58 500 000 EUR 💰
Beschrijving
32 500 000 EUR 💰
26 000 000 EUR 💰
Aanvullende informatie
Aankondigingsinformatie
Voorkeursdatum voor publicatie: 2026-03-12Z 📅
Wijzigingen
In de oorspronkelijke aankondiging te corrigeren tekst
Sectienummer:
PROCEDURE
RESULT
Nieuwe waarde
Tekst:
Informatie over wijzigingen
Versie van de eerdere aankondiging die moet worden gewijzigd: 9bf1a039-4cac-4329-a368-43dbb5436e29-01
Bron: OJS 2026/S 050-171094 (2026-03-11)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 58 500 000 EUR 💰
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 58 500 000 EUR 💰
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 32 500 000 EUR 💰
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Kwaliteit
Kwaliteitscriterium (weging): 80
Prijs ✅
Prijs (weging): 20
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 26 000 000 EUR 💰
Procedure
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Gunning van het contract
1️⃣
Een opdracht/perceel wordt gegund ✅
Beroepsprocedures
Aantal klagers: 0
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
Contractnummer:
Perceel 1
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-19 📅
Informatie over aanbestedingen
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 4
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 33 726 000 EUR 💰
Identificatiecode van de inschrijving:
Aannemingsmaatschappij Van Gelder B.V.
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0001
Informatie over onderaanneming
De opdracht zal waarschijnlijk worden uitbesteed ✅
Naam en adres van de contractant
Naam: Aannemingsmaatschappij Van Gelder B.V.
Nationaal registratienummer:
08022082
Postadres: Schillingweg 10
Postcode: 2153PL
Poststad: Nieuw-Vennep
Regio: Groot-Amsterdam 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: D Kamstra
E-mail: secretariaatwest@vangelder.com 📧
Telefoon: +31 616447476 📞
URL: https://www.gelder.com 🌏
Omvang van de ondernemer: Groot
2️⃣
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 27 285 000 EUR 💰
Identificatiecode van de inschrijving:
Combinatie VolkerRail / KWS Infra
Leider van de inschrijver ✅
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0002
Informatie over aanbestedingen
De opdracht is gegund aan een groep marktdeelnemers ✅
Naam en adres van de contractant
Naam: KWS Infra B.V.
Nationaal registratienummer:
05062469
Postadres: Lange Dreef 9
Postcode: 4131NJ
Poststad: Vianen
Regio: Utrecht 🏙️
Naam: VolkerRail Nederland B.V.
Nationaal registratienummer:
30142333
Aanvullende informatie
Aankondigingsinformatie
Voorkeursdatum voor publicatie: 2026-08-21Z 📅
Bron: OJS 2026/S 161-579042 (2026-08-20)
- Bouwwerkzaamheden (>20 nieuwe aankopen)