Prijsvraag effectmeting kansrijke interventies basisvaardigheden – herziene ronde 2026

Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek

NWO nodigt namens het ministerie van OCW publieke en private partijen die Interventies in het onderwijs aanbieden, zoals schoolbesturen, gemeenten en onderzoekers, uit een kansrijke Interventie in te dienen om de beheersing van de basisvaardigheden te verbeteren. NWO selecteert aan de hand van een Prijsvraag, met behulp van een deskundige Jury en vooraf vastgestelde Gunningscriteria, een aantal Interventies die in het schooljaar 2027-2028 en 2028-2029 zullen worden geïmplementeerd. Een onafhankelijk team van Onderzoekers evalueert vervolgens de effectiviteit van de geselecteerde Interventies.

Deadline

Deadline 2026-10-06

Wie? Wat? Waar?
Aankoopgeschiedenis
Datum Document
2026-08-24 Aankondiging van een opdracht
Aankondiging van een opdracht (2026-08-24)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Prijsvraag effectmeting kansrijke interventies basisvaardigheden – herziene ronde 2026
Referentienummer: 2026021
Korte beschrijving:
NWO nodigt namens het ministerie van OCW publieke en private partijen die Interventies in het onderwijs aanbieden, zoals schoolbesturen, gemeenten en onderzoekers, uit een kansrijke Interventie in te dienen om de beheersing van de basisvaardigheden te verbeteren. NWO selecteert aan de hand van een Prijsvraag, met behulp van een deskundige Jury en vooraf vastgestelde Gunningscriteria, een aantal Interventies die in het schooljaar 2027-2028 en 2028-2029 zullen worden geïmplementeerd. Een onafhankelijk team van Onderzoekers evalueert vervolgens de effectiviteit van de geselecteerde Interventies.
Toon meer
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen 📦
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Beschrijving
Interne identificatiecode: 1
Beschrijving van de aanbesteding: zie aanbestedingsdocumenten zie aanbestedingsdocumenten
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Den Haag
Land: Nederland 🇳🇱
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Zie aanbestedingsdocumenten
Kwaliteitscriterium (weging): 100
Prijs
Prijs (weging): 0
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0000

Procedure
Soort procedure
Openbare procedure
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-10-06 12:00:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-09-17 12:00:00 📅
Alle eventuele opdrachten voor diensten na de prijsvraag worden aan een van de winnaars gegund
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)

Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek
Nationaal registratienummer: 81978791
Postadres: Laan van Nieuw Oost-Indië 300
Postcode: 2593CE
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie ’s-Gravenhage 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Sander de Schepper
E-mail: aanbestedingen@nwo.nl 📧
Telefoon: +31 703440640 📞
URL: https://www.nwo.nl/ 🌏
Adres van het kopersprofiel: https://www.nwo.nl/ 🌏
Type aanbestedende dienst
Publiekrechtelijke instelling
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437093 🌏
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437093 🌏
Elektronische indiening: Vereist

Aanvullende informatie
Aanvullende informatie
zie aanbestedingsdocumenten.
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Bron: OJS 2026/S 163-585420 (2026-08-24)