Postdienstverlening Rijksoverheid
Belastingdienst, IUC Belastingdienst
De Opdracht betreft het leveren van onderstaande postdienstverlening ten behoeve van de Deelnemende organisaties: โข Het collecteren, sorteren en bezorgen van uitgaande post, inclusief aangetekende post en brievenbuspakketten, met een binnen- of buitenlandse bestemming. Deze post wordt verzonden vanuit Nederland. โข Het afhandelen van overige diensten. De overige diensten bestaan uit: o Fysieke retourpost. Afhandelen van retourpost die gebracht moet worden naar (kantoor)locaties van Deelnemende organisaties binnen Nederland. Deze post kan afkomstig zijn uit binnen- en buitenland. o Ophalen en brengen van poststukken. o Doorzendservice van inkomende poststukken naar tijdelijk of nieuw adres, o Voor perceel 1 geldt dat postbussen, antwoordnummeantwoordnummers, inclusief zendingen naar antwoordnummer onderdeel zijn van de scope. Een volledig overzicht van alle diensten en producten is opgenomen in Bijlage 2 โ Lijst met producten en diensten. Zie Beschrijvend document.
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-05-28. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-03-27.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
- โข Koninklijke PostNL B.V.
- โข SBPost B.V.
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-03-27 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-04-28 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-08-21 | Award Aankondiging |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Postdienstverlening Rijksoverheid
Referentienummer:
IUC23-696
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Post- en koeriersdiensten ๐ฆ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 2
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
1
Titel: Perceel 1
Beschrijving van de aanbesteding:
Duur: 4 jaar
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Wens 1 Betrouwbare dienstverlening
Kwaliteitscriterium (weging): 20
Kwaliteitscriterium (naam): Wens 2 Sociale impact
Wens 3 Duurzame dienstverlening
Kwaliteitscriterium (weging): 10
Prijs โ
Prijs (weging): 50
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
2
Titel: Perceel 2
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Belangrijkste kenmerken van de procedure:
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-05-28 17:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-05-28 17:15:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten โ
Maximumaantal deelnemers: 1
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-05-28 17:15:00 ๐
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen โ
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-05-05 17:00:00 ๐
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Belastingdienst, IUC Belastingdienst
Nationaal registratienummer:
12629279
Postadres: Tiberdreef 12-24
IUC Belastingdienst
Postcode: 3561 GG
Poststad: Utrecht
Regio: Utrecht ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Sander Laprรฉ
E-mail: cfd.inkoop-aanbestedingen@belastingdienst.nl ๐ง
Telefoon: +31 111111111 ๐
URL: http://www.belastingdienst.nl ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/417775 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/417775 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 062-218171 (2026-03-27)
Procedure
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-06-09 17:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-06-09 17:15:00 ๐
Voorwaarden voor inschrijving
Openingsdatum: 2026-06-09 17:15:00 ๐
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-05-15 17:00:00 ๐
Aanbestedende dienst
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/423151 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/423151 ๐
Aanvullende informatie
Aanvullende informatie
Wijzigingen
Andere aanvullende informatie
Informatie over wijzigingen
Versie van de eerdere aankondiging die moet worden gewijzigd: 742fbae3-d273-42a4-a3c5-dd178316e070-01
Bron: OJS 2026/S 084-297428 (2026-04-28)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 668 850 000 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 802 500 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 600 900 000 EUR ๐ฐ
67 950 000 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Beroepsprocedures
Aantal klagers: 0
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
Contractnummer:
CON-0001
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-21 ๐
Titel: P1 Perceel 1
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 1
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 1
Aantal inschrijvingen van KMO's: 0
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 721 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 600 900 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0001
Naam en adres van de contractant
Naam: Koninklijke PostNL B.V.
Nationaal registratienummer:
27124700
Postadres: Waldorpstraat 3
Postcode: 2521CA
Poststad: 's-gravenhage
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
URL: http://www.postnl.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Groot
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 2
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 2
Aantal inschrijvingen van KMO's: 1
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 81 500 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 67 950 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
2
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0002
Naam en adres van de contractant
Naam: SBPost B.V.
Nationaal registratienummer:
08141471
Postadres: Coldenhovenseweg 74
Postcode: 6961EG
Poststad: Eerbeek
Regio: Achterhoek ๐๏ธ
URL: http://www.sbpost.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Klein
Bron: OJS 2026/S 163-586991 (2026-08-21)
- Post- en telecommunicatiediensten (18 nieuwe aankopen)
- Post- en koeriersdiensten (7)
- Koeriersdiensten (3)
- Postdiensten (4)