Ondersteuning stikstofadvies, -modellering en -informatiesystemen 2027
Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM)
Algemene informatie Aanbestedende dienst Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is een agentschap van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Het RIVM bevordert door onderzoek, uitvoering en ondersteuning de publieke gezondheid en een schoon en veilig leefmilieu. Tot de kerntaken van dit instituut behoort beleidsondersteuning voor de overheid. Deze diensten worden in zowel nationale als internationale context uitgevoerd. Het RIVM bestaat uit een dertigtal onderdelen, meestal laboratoria, teams of centra met een specifieke onderzoekstaak. Het domein Milieu & Veiligheid (M&V) ontwikkelt kennis en kunde en adviseert overheden over een veilige en gezonde leefomgeving. Dit domein controleert bijvoorbeeld de kwaliteit van lucht, water en bodem. En doet metingen na een ongeluk of ramp, waarbij mogelijk gevaarlijke stoffen vrijkomen. Het onderzoekt verschillende vormen van straling, zoals radioactieve stoffen, lichtbronnen, hoogspanningslijnen en mobiele telefoons. En het onderzoekt de effecten van omgevingsfactoren op de gezondheid, zoals luchtverontreiniging of geluidhinder. M&V doet ook onderzoek naar perceptie en gedrag. Als onderdeel van het domein M&V brengt Centrum Milieukwaliteit (MIL) de kwaliteit van het fysieke milieu in beeld. Het gaat dan vooral over de kwaliteit van bodem, grondwater en lucht, en van omgevingsfactoren zoals geluid en licht. Dit doet MIL door meting (monitoring) en door berekening (modellering). MIL signaleert trends en brengt de effecten van beleidsmaatregelen op de milieukwaliteit in kaart. De kwaliteit van het milieu in Nederland staat in nauwe relatie met internationale ontwikkelingen. Daarom is MIL betrokken bij de internationale milieumonitoring voor het European Environmental Agency en klimaatonderzoek. Hieronder zijn een aantal voorbeeldteksten vermeld, aanpassen aan domein / centrum / afdeling waarvoor de aanbesteding wordt uitgevoerd. Indien het een aanbesteding voor de categorie laboratorium betreft: RIVM teksten verwijderen. Indien RIVM de aanbesteding uitvoert ten behoeve van de categorie laboratorium onderstaande alinea opnemen en de namen en korte beschrijving van de opdrachtgevers vermelden (zie voor teksten het document ‘Algemene informatie deelnemers categore Lab v2’). Indien geen categorie aanbesteding, onderstaande alinea verwijderen. Aanleiding en doel van de aanbesteding De raamovereenkomst met de huidige leverancier, destijds voortgekomen uit de Europese aanbesteding AERIUS 2022 met Negometrix tendernummer 200092, dateert van november 2022 en loopt af op 14 november 2026. Een nieuwe overeenkomst voor de ondersteuning stikstofadvies en -informatiesystemen 2027 moet worden aanbesteed. Deze nieuwe Raamovereenkomst moet ingaan op 1 januari 2027. Het doel van deze Europese aanbesteding is het sluiten van een nieuwe Raamovereenkomst tussen het RIVM en één (Combinatie van) Opdrachtnemer(s) voor het aanbieden van Milieutechnische expertise en het inzetten van de stikstofinformatiesystemen van MIL, alsmede de hosting, beheer en onderhoud van de bijbehorende ICT volgens de beschrijving in dit Beschrijvend document en de Bijlagen. https://www.rivm.nl/contact/zakendoen-met-rivm
DeadlineDeadline 2026-10-12
Wie? Wat?- • Adviezen inzake techniek en bouw › Advies inzake milieutechniek
- • Uitvoeren van milieuaudits › Milieu-informatiesystemen
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-08-24 | Aankondiging van een opdracht |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Ondersteuning stikstofadvies, -modellering en -informatiesystemen 2027
Referentienummer:
db2d4e7c-a411-45c4-b61c-62fe5c8b0817
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Advies inzake milieutechniek 📦
Geschatte waarde exclusief BTW: 26 000 000 EUR 💰
Beschrijving
Interne identificatiecode:
29248e58-7426-4b28-ac06-3c85f0a86bf4
Deze aanbesteding is ook geschikt voor kleine en middelgrote ondernemingen (kmo’s) ✅
Aanvullende producten/diensten: Milieu-informatiesystemen 📦
Het gebruik van criteria inzake de toegankelijkheid voor personen met een handicap in de technische specificaties: Er zijn criteria opgenomen inzake de toegankelijkheid voor personen met een handicap
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering:
Postcode: 3720 BA
Stad: Bilthoven
Land: Nederland 🇳🇱
Plaats van uitvoering: Utrecht 🏙️
Duur
Startdatum: 2027-01-01 📅
Einddatum: 2030-12-31 📅
Informatie over opties
Opties ✅
Beschrijving van de opties: Het RIVM heeft een optie tot vroegtijdige beëindiging van de opdracht.
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Kwaliteit profielen - teamsamenstelling
Kwaliteitscriterium (weging): 200
Kwaliteitscriterium (naam): Kwaliteit profielen – expertise
Kwaliteit Plan van Aanpak
Kwaliteitscriterium (weging): 300
Kwaliteitscriterium (naam): Duurzaamheid
Kwaliteitscriterium (weging): 50
Kwaliteitscriterium (naam): Social return
Transitieplan
Kwaliteitscriterium (weging): 0
Prijs ✅
Prijs (weging): 25
175
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0000
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure ✅
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-10-12 08:00:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 120 dagen
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten ✅
Maximumaantal deelnemers: 1
Voorwaarden voor inschrijving
Inschrijvers mogen meer dan één inschrijving indienen
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
De namen en beroepskwalificaties van het voor de uitvoering van de opdracht ingezette personeel moeten worden vermeld
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling ✅
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-09-06 22:00:00 📅
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Voorwaarden voor inschrijving
Geheimhoudingsovereenkomst is vereist ✅
De aanbesteding valt binnen de werkingssfeer van Richtlijn 2009/33/EG van het Europees Parlement en de Raad (“richtlijn schone voertuigen”) ✅
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM)
Nationaal registratienummer:
30276683
Postadres: Antonie van Leeuwenhoeklaan 9
Postcode: 3721MA
Poststad: Bilthoven
Regio: Utrecht 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Richard van Roomen
E-mail: richard.van.roomen@rivm.nl 📧
Telefoon: +31650154312 📞
URL: https://www.rivm.nl 🌏
Adres van het kopersprofiel: https://s2c.mercell.com/buyer/31188 🌏
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Gezondheid
Communicatie
Documenten URL: https://s2c.mercell.com/today/207029 🌏
Deelname URL: https://s2c.mercell.com/today/207029 🌏
URL aanbestedingstool: https://s2c.mercell.com/ 🌏
Naam: Mercell Source-to-Contract
ID van het document van de belastingwetgeving:
FiscalDocID1
ID van het document van de milieuwetgeving:
EnvDocID1
ID van het document van de arbeidswetgeving:
EmplDocID1
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Voor bemiddelingsprocedures verantwoordelijke instantie
Naam: Rechtbank Den Haag
Nationaal registratienummer:
82946175
Postadres: Postbus 20302
Postcode: 2500EH
Poststad: Den Haag
Regio: Utrecht 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
E-mail: voorlichting.rb.den.haag@rechtspraak.nl 📧
Telefoon: +31 883622200 📞
Beoordelingsorgaan
Zelfde als: Voor bemiddelingsprocedures verantwoordelijke instantie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures:
Elektronische facturering wordt aanvaard
Aankondigingsinformatie
Voorkeursdatum voor publicatie: 2026-08-25Z 📅
Bron: OJS 2026/S 163-586314 (2026-08-24)
- Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie (>20 nieuwe aankopen)