Nano-indenter for dynamic nanoscale testing including continuous stiffness measurements, in-situ scanning probe microscopy, and high-speed mechanical microscopy

European Commission, DG JRC - Joint Research Centre

The nanoindentation system shall support the investigation of ion radiation induced damage and other degradation in metals, ceramics, claddings, protective coatings and thin films. The system shall enable high resolution nanoindentation using both quasi static and dynamic measurement techniques, in-situ scanning probe microscopy, and high-speed mechanical property mapping (i.e., mechanical microscopy), thereby allowing precise probing of damage gradients and other microstructural features.

Deadline

De termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-06-15. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-05-12.

Leveranciers

De volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:

Wie? Wat? Waar?
  • โ€ข Luxembourg โ€บ Luxembourg
  • โ€ข Noord-Holland โ€บ Alkmaar en omgeving
  • โ€ข Rรฉgion de Bruxelles-Capitale/ Brussels Hoofdstedelijk Gewest โ€บ Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad
Aankoopgeschiedenis
Datum Document
2026-05-12 Aankondiging van een opdracht
2026-08-18 Award Aankondiging
Aankondiging van een opdracht (2026-05-12)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Nano-indenter for dynamic nanoscale testing including continuous stiffness measurements, in-situ scanning probe microscopy, and high-speed mechanical microscopy
Referentienummer: EC-JRC/PTT/2026/OP/1215
Korte beschrijving:
The nanoindentation system shall support the investigation of ion radiation induced damage and other degradation in metals, ceramics, claddings, protective coatings and thin films. The system shall enable high resolution nanoindentation using both quasi static and dynamic measurement techniques, in-situ scanning probe microscopy, and high-speed mechanical property mapping (i.e., mechanical microscopy), thereby allowing precise probing of damage gradients and other microstructural features.
Toon meer
Soort contract: Leveringen
Producten/diensten: Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen) ๐Ÿ“ฆ
Geschatte waarde exclusief BTW: 350 000 EUR ๐Ÿ’ฐ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Deze aanbesteding is ook geschikt voor kleine en middelgrote ondernemingen (kmoโ€™s) โœ…
Beschrijving
Interne identificatiecode: EC-JRC/PTT/2026/OP/1215
Aanvullende producten/diensten: Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Please consult the procurement documents.
Land: Nederland ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ
Duur: 66 maanden
Maximumaantal verlengingen: 3
Overige informatie over verlengingen:
The contract is concluded for an initial period of 30 (thirty) months, renewable 3 (three) time(s). Please consult the draft contract in the procurement documents.
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Please consult the procurement documents.
Kwaliteitscriterium (weging): 30
Prijs โœ…
Prijs (weging): 70
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0001

Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โœ…
Rechtsgrondslag: Verordening (EU, Euratom) 2024/2509
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-06-15 16:00:59 ๐Ÿ“…
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-06-16 10:00:00 ๐Ÿ“…
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Bulgaars ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Tsjechisch ๐Ÿ—ฃ๏ธ
+ nog 22 Deens ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Duits ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Grieks ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Engels ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Spaans ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Estisch ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Fins ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Frans ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Iers ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Kroatisch ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Hongaars ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Italiaans ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Litouws ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Lets ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Maltees ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Nederlands ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Pools ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Portugees ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Roemeens ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Slowaaks ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Sloveens ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Zweeds ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 6 maanden
Voorwaarden voor inschrijving
Openingsdatum: 2026-06-16 10:00:00 ๐Ÿ“…
Elektronische facturering: Toegestaan
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen โœ…
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling โœ…
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-06-05 23:59:59 ๐Ÿ“…
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (percentage, exact)

Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: European Commission, DG JRC - Joint Research Centre
Nationaal registratienummer: COM
Afdeling: JRC.G - Nuclear Safety and Security
Postadres: PO Box 2
Postcode: 1755 ZG
Poststad: Petten
Regio: Alkmaar en omgeving ๐Ÿ™๏ธ
Land: Nederland ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ
E-mail: jrc-ptt-procurement@ec.europa.eu ๐Ÿ“ง
Telefoon: +32 2 299 11 11 ๐Ÿ“ž
URL: https://ec.europa.eu/jrc/ ๐ŸŒ
Type aanbestedende dienst
Europese instelling/Europees agentschap of internationale organisatie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/tender-details/f296a6c3-7d1e-4992-a9c1-49ed052b3961-CN?#anchorDocuments ๐ŸŒ
Deelname URL: https://webgate.ec.europa.eu/digit/opsys/esubmission?cftUuid=f296a6c3-7d1e-4992-a9c1-49ed052b3961 ๐ŸŒ
URL aanbestedingstool: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/tender-details/f296a6c3-7d1e-4992-a9c1-49ed052b3961-CN?#anchorDocuments ๐ŸŒ
Naam: Funding and Tenders Portal
Identificatiecode van de eerdere aankondiging: 169167-2026
Taal van het aanbestedingsdocument: Engels ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Elektronische indiening: Vereist

Aanvullende informatie
Aanvullende informatie
In case of unavailability or disruptions in the functioning of the electronic means of communication provided in Section 5.1.11 in the last 5 calendar days before the time limit for receipt indicated in Section 5.1.12, the contracting authority reserves the right to extend this time limit and publish the extension at the Internet address provided in Section 5.1.11, without a preceding publication of a corrigendum to this notice. Economic operators interested in this procurement are invited to subscribe to the call for tenders at the address in Section 5.1.11 in order to get notified when new information or documents are published.
Toon meer
Beoordelingsorgaan
Naam: Court of Justice of the European Union
Nationaal registratienummer: CURIA
Postadres: Rue du Fort Niedergrรผnewald
Postcode: L-2925
Poststad: Luxembourg
Regio: Luxembourg ๐Ÿ™๏ธ
Land: Luxemburg ๐Ÿ‡ฑ๐Ÿ‡บ
E-mail: gc.registry@curia.europa.eu ๐Ÿ“ง
Telefoon: +352 4303-1 ๐Ÿ“ž
URL: http://curia.europa.eu ๐ŸŒ
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 092-329949 (2026-05-12)
Award Aankondiging (2026-08-18)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 350 000 EUR ๐Ÿ’ฐ
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 328 907 EUR ๐Ÿ’ฐ
Naam van door de EU gefinancierd project of programma: Horizon Europa โ€“ Het kaderprogramma voor onderzoek en innovatie (2021/2027)
Beschrijving
Aanvullende producten/diensten:
Gunning van het contract
Een opdracht/perceel wordt gegund โœ…
Identificatienummer van de partij: LOT-0001
Contractnummer: 801010877
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-18 ๐Ÿ“…
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 2
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 2
Aantal inschrijvingen van KMO's: 0
Aantal inschrijvingen van inschrijvers uit niet-EU-lidstaten: 0
Aantal inschrijvingen van inschrijvers uit andere EU-lidstaten: 2
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 328 907 EUR ๐Ÿ’ฐ
Identificatiecode van de inschrijving: 300166694
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen: LOT-0001
Naam en adres van de contractant
Naam: Bruker france sas
Nationaal registratienummer: FR54311020911
Postadres: RUE DE L INDUSTRIE 34
Postcode: 67160
Poststad: Wissembourg
Regio: Extra-Regio NUTS 3 ๐Ÿ™๏ธ
Land: Frankrijk ๐Ÿ‡ซ๐Ÿ‡ท
E-mail: info@bruker.com ๐Ÿ“ง
Telefoon: +33388736800 ๐Ÿ“ž
Omvang van de ondernemer: Groot
Bron: OJS 2026/S 159-573861 (2026-08-18)