Koningswei te Tilburg, deelname Bouwteam en eventueel aansluitend realisatie inclusief 2-jarig onderhoud
Gemeente Tilburg
De Aanbestedende dienst is op zoek naar 1 Opdrachtnemer om een Overeenkomst mee te sluiten die toeziet op de Opdracht “Koningswei te Tilburg, deelname Bouwteam en eventueel aansluitend realisatie inclusief 2-jarig onderhoud” voor de afdelingen Ruimte en Ruimtelijke Uitvoering van gemeente Tilburg. Het project Koningswei betreft de herinrichting van het Koningsplein in het centrum van Tilburg. Het bestaande overwegend stenige plein wordt getransformeerd tot een groen verblijfspark — een intensief groendak / daktuin op het dek van de bestaande parkeergarage Koningsplein. De Opdracht omvat twee fasen die in samenhang worden aanbesteed: Fase 1 - Bouwteamfase (Diensten) en Fase 2 - Realisatie- en onderhoudsfase (Werken). De kern van de opgave ligt in het intensief groendak / de daktuin: aanleg van een park op het dek van de bestaande parkeergarage, voorzien van bomen (in boombunkers) welke een voorbereidingstraject benodigd hebben, heesters, vaste planten, een waterretentie- en infiltratiesysteem, een buffertank voor irrigatie, definitieve en tijdelijke verhardingen, speelplek, hemelwaterafvoer, aanpassen en behouden van de bestaande pergola. De constructieve mogelijkheden en waterdichtheid van het bestaande parkeerdek vormen een harde ontwerprandvoorwaarde. Van de Aannemer wordt in de bouwteamfase uitdrukkelijk uitvoeringstechnische meerwaarde verwacht op het gebied van maakbaarheid, fasering, kostenbeheersing en omgevingsmanagement in een hoogstedelijke context. De Aannemer treedt tevens op als V&G-coördinator ontwerpfase en heeft een coördinatieverplichting ten aanzien van het totale Bouwteam, de boomleverancier(s) en neven-aannemers voor openbare verlichting. Verder wordt verwezen naar het Aanbestedingsdocument.
DeadlineDeadline 2026-11-13
Wie? Wat?- • Advies inzake productiebeheer › Ontwerpadviezen
- • Civieltechnische en bouwwerkzaamheden › Civieltechnische werkzaamheden, met uitzondering van bruggen, tunnels, schachten en ondergrondse doorgangen
- • Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie
- • Tuinbouwdiensten › Beplanten en onderhouden van groengebieden
- • Werkzaamheden voor landschapsarchitectuur › Landschappelijk ontwerp voor groenzones › Landschappelijke vormgeving van daktuinen
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-08-28 | Aankondiging van een opdracht |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Koningswei te Tilburg, deelname Bouwteam en eventueel aansluitend realisatie inclusief 2-jarig onderhoud
Referentienummer:
25/070/RUV/LL
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Civieltechnische werkzaamheden, met uitzondering van bruggen, tunnels, schachten en ondergrondse doorgangen 📦
Beschrijving
Interne identificatiecode:
1
Beschrijving van de aanbesteding:
Land: Nederland 🇳🇱
Plaats van uitvoering: Midden-Noord-Brabant 🏙️
Duur
Startdatum: 2027-03-01 📅
Einddatum: 2028-09-30 📅
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Subgunningscriterium kwaliteit
Kwaliteitscriterium (weging): 60
Prijs ✅
Prijs (weging): 40
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0000
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure ✅
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Belangrijkste kenmerken van de procedure:
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-11-13 10:00:00 📅
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-11-13 10:01:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-11-13 10:01:00 📅
Elektronische facturering: Toegestaan
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-10-06 10:00:00 📅
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Gemeente Tilburg
Nationaal registratienummer:
32696202
Postadres: Stadhuisplein 130
Postcode: 5038 TC
Poststad: Tilburg
Regio: Midden-Noord-Brabant 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: L. van Leeuwen
E-mail: lourian.van.leeuwen@tilburg.nl 📧
Telefoon: +31 615479508 📞
URL: http://www.tilburg.nl 🌏
Adres van het kopersprofiel: http://www.tilburg.nl/aanbestedingen 🌏
Type aanbestedende dienst
Regionale of plaatselijke instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437746 🌏
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437746 🌏
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 167-598422 (2026-08-28)
- Bouwwerkzaamheden (>20 nieuwe aankopen)