Enterprise Service Management (ESM) platform

Gemeente Dijk en Waard

Gemeente Dijk en Waard gebruikt momenteel TOPdesk als centraal platform voor IT Service Management (ITSM) en Enterprise Service Management (ESM). Het huidige contract loopt af op 1 april 2027. Om de continuïteit van de interne dienstverlening te waarborgen, wordt een Europese aanbesteding uitgevoerd voor de selectie en implementatie van een toekomstbestendige ESM applicatie. De nieuwe oplossing moet niet alleen de huidige ITSM-functionaliteit ondersteunen, maar tevens een organisatiebreed platform bieden voor de ondersteuning van IT, Facilitair, in- door- en uitstroom en, Informatievoorziening en andere interne dienstverlenende processen. Daarbij wordt nadrukkelijk ingezet op procesautomatisering, selfservice, asset- en configuratiemanagement (CMDB), workflowondersteuning en integratie met bestaande gemeentelijke systemen. Één SaaS Enterprise Service Management platform

Deadline

Deadline 2026-10-26

Wie? Wat? Waar?
Aankoopgeschiedenis
Datum Document
2026-08-24 Aankondiging van een opdracht
Aankondiging van een opdracht (2026-08-24)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Enterprise Service Management (ESM) platform
Korte beschrijving:
Gemeente Dijk en Waard gebruikt momenteel TOPdesk als centraal platform voor IT Service Management (ITSM) en Enterprise Service Management (ESM). Het huidige contract loopt af op 1 april 2027. Om de continuïteit van de interne dienstverlening te waarborgen, wordt een Europese aanbesteding uitgevoerd voor de selectie en implementatie van een toekomstbestendige ESM applicatie. De nieuwe oplossing moet niet alleen de huidige ITSM-functionaliteit ondersteunen, maar tevens een organisatiebreed platform bieden voor de ondersteuning van IT, Facilitair, in- door- en uitstroom en, Informatievoorziening en andere interne dienstverlenende processen. Daarbij wordt nadrukkelijk ingezet op procesautomatisering, selfservice, asset- en configuratiemanagement (CMDB), workflowondersteuning en integratie met bestaande gemeentelijke systemen. Één SaaS Enterprise Service Management platform
Toon meer
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning 📦
Geschatte waarde exclusief BTW: 1.0 EUR 💰
Beschrijving
Interne identificatiecode: 1
Het gebruik van criteria inzake de toegankelijkheid voor personen met een handicap in de technische specificaties: Er zijn geen criteria opgenomen inzake de toegankelijkheid voor personen met een handicap, omdat de aanbesteding niet bestemd is voor gebruik door natuurlijke personen
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Gemeente Dijk en Waard
Land: Nederland 🇳🇱
Plaats van uitvoering: Alkmaar en omgeving 🏙️
Duur: 48 maanden
Maximumaantal verlengingen: 16
Overige informatie over verlengingen: zestien (16) keer één (1) jaar.
Informatie over opties
Opties
Beschrijving van de opties: Verlengen zestien (16) keer één (1) jaar.
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): G1 - Gebruiksfunctionaliteit en vormgeving
Kwaliteitscriterium (weging): 30
Kwaliteitscriterium (naam): G2 - Implementatieplan
Kwaliteitscriterium (weging): 15
Kwaliteitscriterium (naam): G3 Demonstratie
Kwaliteitscriterium (weging): 25
Prijs
Prijs (weging): 30
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0000

Procedure
Soort procedure
Openbare procedure
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-10-26 11:00:00 📅
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-10-26 11:05:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Een waarborg is vereist
Openingsdatum: 2026-10-26 11:05:00 📅
Elektronische facturering: Vereist
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-10-05 11:00:00 📅
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)

Juridische, economische, financiële en technische informatie
Voorwaarden voor deelname
Vereiste deposito's en garanties: Verklaring omtrent Russische betrokkenheid-Controlelijst in te leveren stukken

Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Gemeente Dijk en Waard
Nationaal registratienummer: 213613440
Postadres: Parelhof 1
Postcode: 1703 EZ
Poststad: Heerhugowaard
Regio: Alkmaar en omgeving 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Harry Krüger
E-mail: inkoop@dijkenwaard.nl 📧
Telefoon: +31 725755555 📞
URL: http://www.dijkenwaard.nl 🌏
Adres van het kopersprofiel: http://www.dijkenwaard.nl 🌏
Type aanbestedende dienst
Publiekrechtelijke instelling
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437053 🌏
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437053 🌏
Elektronische indiening: Vereist

Aanvullende informatie
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 163-586224 (2026-08-24)