Adviseur monumenten

Gemeente Sittard-Geleen

Aanbesteding voor een adviseur monumenten die de vastgoedportefeuille Rijksmonumenten gaat oppakken. Het betreft een opdracht met een omvang van 8 jaar waarvan 4 vaste jaren en 2 maal de mogelijkheid om met 2 jaar te verlengen.

Deadline

Deadline 2026-10-06

Wie? Wat? Waar?
Aankoopgeschiedenis
Datum Document
2026-08-24 Aankondiging van een opdracht
Aankondiging van een opdracht (2026-08-24)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Adviseur monumenten
Referentienummer: Z/26/866697
Korte beschrijving:
Aanbesteding voor een adviseur monumenten die de vastgoedportefeuille Rijksmonumenten gaat oppakken. Het betreft een opdracht met een omvang van 8 jaar waarvan 4 vaste jaren en 2 maal de mogelijkheid om met 2 jaar te verlengen.
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Monumentenzorgdiensten ๐Ÿ“ฆ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Beschrijving
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende producten/diensten: Bouwkundig advies ๐Ÿ“ฆ
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Sittard-Geleen
Land: Nederland ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ
Duur: 96 maanden
Maximumaantal verlengingen: 2
Overige informatie over verlengingen: 2 maal de mogelijkheid om met 2 jaar te verlengen.
Informatie over opties
Opties โœ…
Beschrijving van de opties:
De overeenkomst bestaat uit 4 vaste jaren, waarna er 2 maal met 2 jaar kan worden verlengd.
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Integrale aanpak en kwaliteit van dienstverlening
Kwaliteitscriterium (weging): 28
Kwaliteitscriterium (naam): Projectbeheersing en projectmanagement
Kwaliteitscriterium (weging): 21
Kwaliteitscriterium (naam): Teamsamenstelling en rolverdeling
Prijs โœ…
Prijs (weging): 30
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0000

Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โœ…
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-10-06 12:00:00 ๐Ÿ“…
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-10-06 12:01:00 ๐Ÿ“…
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐Ÿ—ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten โœ…
Beschrijving
Motiveer in het geval van raamovereenkomsten elke looptijd van meer dan 4 jaar:
Beoogd wordt de overeenkomst van start te laten gaan vanaf januari 2027. De overeenkomst zal dan aan worden gegaan voor de duur van 8 jaar, waarvan 4 jaar vaste looptijd en 2 maal de mogelijkheid om te verlangen met 2 jaar tot in totaal maximaal 8 jaar. Motivering voor het hanteren van de 8 jaar bij een raam overeenkomst: Adviseur dient gebouwkennis op te doen van alle monumentale dossiers/panden in de portefeuille (implementatie tijd), het betreft gespecialiseerde kennis of diensten die in de markt zeldzaam zijn en projecten met een lange doorlooptijd voor ontwikkeling en uitvoering, het is wenselijk goede advisering te hebben daar dit kan helpen bij de continuรฏteit en beslissing in uitvoering of afstoten van panden (politieke besluitvorming). Het onderdeel van de trajecten inzake de subsidies (sim-begroting en subsidie aanvragen) zijn uitgezet voor de duur van 6 jaar. Gezien het bovenstaande en de wens dat de adviseur zorg draagt voor opstart, begeleiding tijdens (directievoering) en oplevering van de monumentale projecten in de portefeuille en er dus voorbereidingstijd en nazorg ingecalculeerd dienen te worden in de looptijd van de opdracht ziet aanbestedende dienst het als gerechtvaardigd deze raamovereenkomst voor 8 jaar aan te besteden.
Toon meer
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Maximumaantal deelnemers: 1
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-10-06 12:01:00 ๐Ÿ“…
Elektronische facturering: Vereist
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-09-14 12:00:00 ๐Ÿ“…
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)

Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: gemeente Sittard-Geleen
Nationaal registratienummer: 40678403
Postadres: Hub Dassenplein 1
Postcode: 6131 LB
Poststad: Sittard
Regio: Zuid-Limburg ๐Ÿ™๏ธ
Land: Nederland ๐Ÿ‡ณ๐Ÿ‡ฑ
Contactpunt: Stef Heffels
E-mail: inkoop@sittard-geleen.nl ๐Ÿ“ง
Telefoon: +31 464778668 ๐Ÿ“ž
URL: http://www.sittard-geleen.nl ๐ŸŒ
Adres van het kopersprofiel: https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR654927/1 ๐ŸŒ
Type aanbestedende dienst
Regionale of plaatselijke instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437081 ๐ŸŒ
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/437081 ๐ŸŒ
Elektronische indiening: Vereist

Aanvullende informatie
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 163-586610 (2026-08-24)