Aanvalsplan waterkwaliteit - versnellen KRW-opgave gemeentelijke overstorten algemeen

Provincie Limburg

De provincie Limburg heeft als toezichthoudende overheid de verantwoordelijkheid om zich richting het Rijk te verantwoorden over de voortgang van de uitvoering van de door de Europese Unie opgelegde Kaderrichtlijn Water (KRW). Onderdeel van deze KRW-opgave is het treffen van maatregelen om gemeentelijke riooloverstorten op oppervlaktewater te saneren, conform geldende richtlijnen en op basis van ecologische toetsing van het betreffende oppervlaktewater. het Gelet op de achterblijvende uitvoering van onder meer de gemeentelijke KRW-opgave – als gevolg van uiteenlopende oorzaken – heeft de provincie Limburg, met als doel de realisatie van deze opgave te versnellen, Aanvalsplan Waterkwaliteit vastgesteld. Binnen dit aanvalsplan wordt projectondersteuning aangeboden aan gemeenten ter bevordering en versnelling van de uitvoering van de gemeentelijke KRW-maatregelen. Aangezien de provincie Limburg deze projectondersteuning niet zelf kan leveren, dient hiervoor inzet plaats te vinden van externe deskundige partijen. Met deze Europese aanbestedingsprocedure beoogt de Provincie Limburg namens de deelnemende gemeenten per perceel één deskundige opdrachtnemer te selecteren voor het leveren van projectondersteuning aan de gemeente waarop het betreffende perceel betrekking heeft. Na afronding van de aanbestedingsprocedure sluit iedere deelnemende gemeente voor haar eigen perceel een raamovereenkomst met de voor dat perceel geselecteerde opdrachtnemer(s).

Deadline

Deadline 2026-10-13

Wie? Wat? Waar?
Aankoopgeschiedenis
Datum Document
2026-09-02 Aankondiging van een opdracht
Aankondiging van een opdracht (2026-09-02)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Aanvalsplan waterkwaliteit - versnellen KRW-opgave gemeentelijke overstorten algemeen
Referentienummer: 48a8b15f-f869-48fc-97da-1131fb4af1f0
Korte beschrijving:
De provincie Limburg heeft als toezichthoudende overheid de verantwoordelijkheid om zich richting het Rijk te verantwoorden over de voortgang van de uitvoering van de door de Europese Unie opgelegde Kaderrichtlijn Water (KRW). Onderdeel van deze KRW-opgave is het treffen van maatregelen om gemeentelijke riooloverstorten op oppervlaktewater te saneren, conform geldende richtlijnen en op basis van ecologische toetsing van het betreffende oppervlaktewater. het Gelet op de achterblijvende uitvoering van onder meer de gemeentelijke KRW-opgave – als gevolg van uiteenlopende oorzaken – heeft de provincie Limburg, met als doel de realisatie van deze opgave te versnellen, Aanvalsplan Waterkwaliteit vastgesteld. Binnen dit aanvalsplan wordt projectondersteuning aangeboden aan gemeenten ter bevordering en versnelling van de uitvoering van de gemeentelijke KRW-maatregelen. Aangezien de provincie Limburg deze projectondersteuning niet zelf kan leveren, dient hiervoor inzet plaats te vinden van externe deskundige partijen. Met deze Europese aanbestedingsprocedure beoogt de Provincie Limburg namens de deelnemende gemeenten per perceel één deskundige opdrachtnemer te selecteren voor het leveren van projectondersteuning aan de gemeente waarop het betreffende perceel betrekking heeft. Na afronding van de aanbestedingsprocedure sluit iedere deelnemende gemeente voor haar eigen perceel een raamovereenkomst met de voor dat perceel geselecteerde opdrachtnemer(s).
Toon meer
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Adviesdiensten inzake milieuproblematiek 📦
Geschatte waarde exclusief BTW: 1 500 000 EUR 💰
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen
Maximumaantal partijen dat aan één inschrijver kan worden toegewezen: 5
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 5

1️⃣
Interne identificatiecode: b6e5b515-3b7c-4535-b700-99aa2788738a
Titel: Gemeente Roermond
Geschatte waarde exclusief BTW: 300 000 EUR 💰
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Zie documentatie
Land: Nederland 🇳🇱
Duur
Startdatum: 2026-12-07 📅
Einddatum: 2027-12-06 📅
Beschrijving
Maximumaantal verlengingen: 1
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0001

2️⃣
Interne identificatiecode: 67480163-93ed-4372-b789-66e1cb1d77ac
Titel: Gemeente Sittard-Geleen
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0002

3️⃣
Interne identificatiecode: 93b77fdf-0425-42f7-8172-2b4ea03ca0f5
Titel: Gemeente Weert
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0003

4️⃣
Interne identificatiecode: 0aaec05f-75d7-4bcc-85f1-03476e7a93ae
Titel: Gemeente Simpelveld
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0004

5️⃣
Interne identificatiecode: 4b614a99-840e-4114-8a9a-2f3339b151e6
Titel: Gemeente Meerssen
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0005
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Aanvullende producten/diensten: Adviesdiensten inzake watervoorziening en afvalwater, anders dan voor de bouw 📦

Procedure
Soort procedure
Openbare procedure
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-10-13 12:00:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 90 dagen
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten
Maximumaantal deelnemers: 1
Voorwaarden voor inschrijving
Elektronische facturering: Toegestaan
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling

Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Provincie Limburg
Nationaal registratienummer: 50052969
Postadres: Limburglaan 10
Postcode: 6229GA
Poststad: Maastricht
Regio: Zuid-Limburg 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Pita Zwinkels
E-mail: pp.zwinkels@prvlimburg.nl 📧
Telefoon: +31643117812 📞
URL: https://www.limburg.nl 🌏
Adres van het kopersprofiel: https://s2c.mercell.com/buyer/1617 🌏
Type aanbestedende dienst
Regionale of plaatselijke instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://s2c.mercell.com/today/229781 🌏
Deelname URL: https://s2c.mercell.com/today/229781 🌏
Elektronische indiening: Toegestaan

Aanvullende informatie
Beoordelingsorgaan
Naam: Rechtbank Limburg
Nationaal registratienummer: 82942978
Postadres: Sint Annadal 1
Postcode: 6214 PA
Poststad: Maastricht
Regio: Zuid-Limburg 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
E-mail: rsc@rechtspraak.nl 📧
Telefoon: +31883612222 📞
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Beoordelingsorgaan
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures: 20 dagen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Aankondigingsinformatie
Voorkeursdatum voor publicatie: 2026-09-03Z 📅
Bron: OJS 2026/S 170-606100 (2026-09-02)