Raamovereenkomst Ingenieursdiensten
Ministerie van Defensie
De opdracht betreft een raamovereenkomst voor het uitvoeren van ingenieursdiensten voor ondergrondse buisleidingen en technische installaties. De Raamovereenkomsten worden afgesloten voor een periode van 4 jaar.
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-03-25. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-02-13.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
- โข Bilfinger Engineering B.V.
- โข IopZ Engineering B.V.
- โข Iv-Industrie B.V.
- โข WSP Nederland B.V.
- โข Dienstverlening door ingenieurs โบ Technische ontwerpdiensten
- โข Recruteringsdiensten โบ Diensten voor de terbeschikkingstelling van personeel, met inbegrip van tijdelijk personeel
Aankoopgeschiedenis
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-02-13 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-08-18 | Award Aankondiging |
Aankondiging van een opdracht (2026-02-13)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Raamovereenkomst Ingenieursdiensten
Referentienummer:
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Dienstverlening door ingenieurs ๐ฆ
Geschatte waarde exclusief BTW: 8677685.95 EUR ๐ฐ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 2
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 2
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Raamovereenkomst Ingenieursdiensten Ondergrondse Pijpleidingen
Geschatte waarde exclusief BTW: 6 611 570 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Zie aanbestedingsstukken
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Duur: 4 jaar
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Bpkv
Kwaliteitscriterium (weging): 100
Titel
Identificatienummer van de partij:
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Raamovereenkomst Ingenieursdiensten Technische Installaties
Geschatte waarde exclusief BTW: 2 066 115 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
Beschrijving
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Zie documentatie
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Aanvullende producten/diensten:
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Zie aanbestedingsstukken
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-03-25 12:00:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 120 dagen
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met รฉรฉn exploitant โ
Maximumaantal deelnemers: 3
Voorwaarden voor inschrijving
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen โ
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling โ
Gunningscriteria
Type vast getal: Vaste waarde (totaal)
Voorwaarden voor inschrijving
Geheimhoudingsovereenkomst is vereist โ
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Ministerie van Defensie
Nationaal registratienummer:
Postadres: Plein 4
Postcode: 2511CR
Poststad: 's-Gravenhage
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
E-mail: leveranciers.ondersteuning@mindef.nl ๐ง
Telefoon: 31883622200 ๐
URL: https://www.mindef.nl ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Defensie
Communicatie
Deelname URL: https://mercell.com/tender/186621 ๐
Aanvullende categorieรซn kopers: Zie aanbestedingsstukken. Maximaal 3 voor perceel 1, maximaal 2 voor perceel 2.
De toegang tot de aanbestedingsdocumenten is beperkt
Elektronische indiening: Toegestaan
Aanvullende informatie
Beoordelingsorgaan
Naam: Rechtbank Den Haag
Nationaal registratienummer:
Postadres: Prins Clauslaan 60
Postcode: 2595 AJ
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
E-mail: leveranciers.ondersteuning@mindef.nl ๐ง
Telefoon: +31883622200 ๐
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures: 20 kalenderdagen. Zie aanbestedingsstukken.
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 032-107404 (2026-02-13)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Raamovereenkomst Ingenieursdiensten
Referentienummer:
fdaec7ed-2bbc-49b5-9a95-a3d6c6f67072
Korte beschrijving:
De opdracht betreft een raamovereenkomst voor het uitvoeren van ingenieursdiensten voor ondergrondse buisleidingen en technische installaties. De Raamovereenkomsten worden afgesloten voor een periode van 4 jaar.
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Dienstverlening door ingenieurs ๐ฆ
Geschatte waarde exclusief BTW: 8677685.95 EUR ๐ฐ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 2
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 2
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
7423b527-0814-4efe-97e9-accee5de5ef4
Titel: Raamovereenkomst Ingenieursdiensten Ondergrondse Pijpleidingen
Geschatte waarde exclusief BTW: 6 611 570 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
De opdracht betreft een raamovereenkomst voor het uitvoeren van ingenieursdiensten voor ondergrondse buisleidingen
Aanvullende producten/diensten:
Recruteringsdiensten
๐ฆ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Duur: 4 jaar
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Bpkv
Kwaliteitscriterium (weging): 100
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
099152e5-e8f6-4e0a-8d11-1f5edea5bf9d
Titel: Raamovereenkomst Ingenieursdiensten Technische Installaties
Geschatte waarde exclusief BTW: 2 066 115 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
De opdracht betreft een raamovereenkomst voor het uitvoeren van ingenieursdiensten voor technische installaties.
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Beschrijving
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Zie documentatie
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Aanvullende producten/diensten:
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Zie aanbestedingsstukken
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-03-25 12:00:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 120 dagen
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met รฉรฉn exploitant โ
Maximumaantal deelnemers: 3
Voorwaarden voor inschrijving
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische bestellingen โ
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling โ
Gunningscriteria
Type vast getal: Vaste waarde (totaal)
Voorwaarden voor inschrijving
Geheimhoudingsovereenkomst is vereist โ
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Ministerie van Defensie
Nationaal registratienummer:
27370985
Postadres: Plein 4
Postcode: 2511CR
Poststad: 's-Gravenhage
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
E-mail: leveranciers.ondersteuning@mindef.nl ๐ง
Telefoon: 31883622200 ๐
URL: https://www.mindef.nl ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Defensie
Communicatie
Deelname URL: https://mercell.com/tender/186621 ๐
Aanvullende categorieรซn kopers: Zie aanbestedingsstukken. Maximaal 3 voor perceel 1, maximaal 2 voor perceel 2.
De toegang tot de aanbestedingsdocumenten is beperkt
Elektronische indiening: Toegestaan
Aanvullende informatie
Beoordelingsorgaan
Naam: Rechtbank Den Haag
Nationaal registratienummer:
82946175
Postadres: Prins Clauslaan 60
Postcode: 2595 AJ
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
E-mail: leveranciers.ondersteuning@mindef.nl ๐ง
Telefoon: +31883622200 ๐
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures: 20 kalenderdagen. Zie aanbestedingsstukken.
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 032-107404 (2026-02-13)
Award Aankondiging (2026-08-18)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 18 500 000 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 8 000 000 EUR ๐ฐ
2 500 000 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Identificatienummer van de partij:
Contractnummer:
Datum van sluiting van het contract: 2026-07-27 ๐
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 5
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 8 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 8 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: Bilfinger Engineering B.V.
Nationaal registratienummer:
Postcode: 3112 HD
Poststad: Schiedam
Regio: Groot-Rijnmond ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Omvang van de ondernemer: Micro, klein of middelgroot
Identificatiecode van de inschrijving:
Naam: WSP Nederland B.V.
Nationaal registratienummer:
Postcode: 4814 AB
Poststad: Breda
Regio: West-Noord-Brabant ๐๏ธ
Identificatiecode van de inschrijving:
Naam: IopZ Engineering B.V.
Nationaal registratienummer:
Postcode: 3011 BN
Poststad: Rotterdam
De winnaar is genoteerd op een gereglementeerde markt โ
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: Iv-Industrie B.V.
Nationaal registratienummer:
Postcode: 3351 LD
Poststad: Papendrecht
Regio: Zuidoost-Zuid-Holland ๐๏ธ
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Contactpunt: Mevr S. Kooijman
Bron: OJS 2026/S 159-572563 (2026-08-18)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 18 500 000 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 8 000 000 EUR ๐ฐ
2 500 000 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
Contractnummer:
4600000303
Datum van sluiting van het contract: 2026-07-27 ๐
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 5
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 8 000 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 8 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
186621-1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0001
Naam en adres van de contractant
Naam: Bilfinger Engineering B.V.
Nationaal registratienummer:
27336603
Postcode: 3112 HD
Poststad: Schiedam
Regio: Groot-Rijnmond ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Omvang van de ondernemer: Micro, klein of middelgroot
Identificatiecode van de inschrijving:
186621-2
Naam: WSP Nederland B.V.
Nationaal registratienummer:
20045963
Postcode: 4814 AB
Poststad: Breda
Regio: West-Noord-Brabant ๐๏ธ
Identificatiecode van de inschrijving:
186621-3
Naam: IopZ Engineering B.V.
Nationaal registratienummer:
68597711
Postcode: 3011 BN
Poststad: Rotterdam
De winnaar is genoteerd op een gereglementeerde markt โ
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 10 500 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0002
Naam en adres van de contractant
Naam: Iv-Industrie B.V.
Nationaal registratienummer:
24310796
Postcode: 3351 LD
Poststad: Papendrecht
Regio: Zuidoost-Zuid-Holland ๐๏ธ
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Contactpunt: Mevr S. Kooijman
Bron: OJS 2026/S 159-572563 (2026-08-18)
Nieuwe aankopen in verwante categorieรซn ๐
- Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie (>20 nieuwe aankopen)