Landelijk - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
ProRail B.V.
Deze opdracht betreft het systematisch inventariseren en monitoren van natuurwaarden (flora en fauna) op spoorgronden in beheer van ProRail. De verzamelde gegevens zijn essentieel voor het voldoen aan de wettelijke verplichtingen uit de Omgevingswet en de Gedragscode flora & fauna (2024), en dragen bij aan duurzaam beheer, biodiversiteitsdoelstellingen en het faciliteren van beheer- en onderhoudswerkzaamheden. -
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-04-13. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-02-11.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
- โข Adviesbureau E.C.O. Logisch B.V.
- โข Pius Floris boomverzorging Amsterdam
- โข Staro Bos- en Natuurbeheer B.V.
- โข ProRail B.V.
- โข Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie โบ Dienstverlening door ingenieurs
Aankoopgeschiedenis
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-02-11 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-08-24 | Award Aankondiging |
Aankondiging van een opdracht (2026-02-11)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Landelijk - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Korte beschrijving:
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Dienstverlening door ingenieurs ๐ฆ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 2
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 4
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Perceel 1 Noordoost - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Duur: 36 maanden
Maximumaantal verlengingen: 1
Overige informatie over verlengingen: Eรฉn keer een optie tot verlenging met twee jaar.
Informatie over opties
Opties โ
Gunningscriteria
Prijs โ
Prijs (weging): 40
Kwaliteitscriterium (naam): Duurzaamheid: CO2-prestatieladder
Kwaliteitscriterium (weging): 10
Kwaliteitscriterium (naam): Plan van Aanpak
Kwaliteitscriterium (weging): 50
Titel
Identificatienummer van de partij:
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Perceel 2 Randstad Noord - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
3๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Perceel 3 Randstad Zuid - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
4๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
Titel: Perceel 4 Zuid - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/25/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-04-13 12:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-04-13 13:00:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-04-13 13:00:00 ๐
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-03-26 23:59:00 ๐
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Voorwaarden voor inschrijving
De opdracht bevat uitvoeringsvoorwaarden โ
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: ProRail B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Moreelsepark 3
Postcode: 3511 EP
Poststad: Utrecht
Regio: Utrecht ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Alexander Schenk
E-mail: alexander.schenk@prorail.nl ๐ง
Telefoon: +31 643545248 ๐
URL: http://www.prorail.nl/leveranciers/aanbesteden-en-inkoop ๐
Type aanbestedende dienst
Publiekrechtelijke instelling
Hoofdactiviteit
Spoorwegdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/411833 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/411833 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Bron: OJS 2026/S 031-104678 (2026-02-11)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Landelijk - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Korte beschrijving:
Deze opdracht betreft het systematisch inventariseren en monitoren van natuurwaarden (flora en fauna) op spoorgronden in beheer van ProRail. De verzamelde gegevens zijn essentieel voor het voldoen aan de wettelijke verplichtingen uit de Omgevingswet en de Gedragscode flora & fauna (2024), en dragen bij aan duurzaam beheer, biodiversiteitsdoelstellingen en het faciliteren van beheer- en onderhoudswerkzaamheden. -
Toon meer
Producten/diensten: Dienstverlening door ingenieurs ๐ฆ
Andere beperkingen op de plaats van uitvoering: Overal in het desbetreffende land
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 2
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 4
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
1
Titel: Perceel 1 Noordoost - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Deze opdracht betreft het systematisch inventariseren en monitoren van natuurwaarden (flora en fauna) op spoorgronden van gebied Noordoost. -
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Duur: 36 maanden
Maximumaantal verlengingen: 1
Overige informatie over verlengingen: Eรฉn keer een optie tot verlenging met twee jaar.
Informatie over opties
Opties โ
Gunningscriteria
Prijs โ
Prijs (weging): 40
Kwaliteitscriterium (naam): Duurzaamheid: CO2-prestatieladder
Kwaliteitscriterium (weging): 10
Kwaliteitscriterium (naam): Plan van Aanpak
Kwaliteitscriterium (weging): 50
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
2
Titel: Perceel 2 Randstad Noord - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Deze opdracht betreft het systematisch inventariseren en monitoren van natuurwaarden (flora en fauna) op spoorgronden van gebied Randstad Noord.
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
3๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
3
Titel: Perceel 3 Randstad Zuid - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Deze opdracht betreft het systematisch inventariseren en monitoren van natuurwaarden (flora en fauna) op spoorgronden van gebied Randstad Zuid.
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0003
4๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
4
Titel: Perceel 4 Zuid - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Beschrijving van de aanbesteding:
Deze opdracht betreft het systematisch inventariseren en monitoren van natuurwaarden (flora en fauna) op spoorgronden van gebied Zuid.
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0004
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/25/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-04-13 12:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-04-13 13:00:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-04-13 13:00:00 ๐
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-03-26 23:59:00 ๐
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Voorwaarden voor inschrijving
De opdracht bevat uitvoeringsvoorwaarden โ
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: ProRail B.V.
Nationaal registratienummer:
381962604
Postadres: Moreelsepark 3
Postcode: 3511 EP
Poststad: Utrecht
Regio: Utrecht ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Alexander Schenk
E-mail: alexander.schenk@prorail.nl ๐ง
Telefoon: +31 643545248 ๐
URL: http://www.prorail.nl/leveranciers/aanbesteden-en-inkoop ๐
Type aanbestedende dienst
Publiekrechtelijke instelling
Hoofdactiviteit
Spoorwegdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/411833 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/411833 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Bron: OJS 2026/S 031-104678 (2026-02-11)
Award Aankondiging (2026-08-24)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 635209.0 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Beroepsprocedures
Aantal klagers: 0
Identificatienummer van de partij:
Contractnummer:
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-24 ๐
Titel: P1 Perceel 1 Noordoost - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 4
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 4
Aantal inschrijvingen van KMO's: 2
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 191526.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: Staro Bos- en Natuurbeheer B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Lodderdijk 38a
Postcode: 5421XB
Poststad: Gemert
Regio: Zuidoost-Noord-Brabant ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
URL: http://www.starobv.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Klein
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 155028.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: Adviesbureau E.C.O. Logisch B.V.
Nationaal registratienummer:
Postadres: Waaier 72
Postcode: 2451VW
Poststad: Leimuiden
Regio: Agglomeratie Leiden en Bollenstreek ๐๏ธ
Contactpunt: Jeroen Koorevaar
URL: http://www.eco-logisch.com ๐
3๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 109683.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Naam en adres van de contractant
Naam: Pius Floris Boomverzorging Amsterdam
Nationaal registratienummer:
Postadres: Lutkemeerweg 400
Postcode: 1067TH
Poststad: Amsterdam
Regio: Groot-Amsterdam ๐๏ธ
URL: http://www.piusflorisamsterdam.nl ๐
4๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 5
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 5
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 178972.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
Bron: OJS 2026/S 163-586917 (2026-08-24)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 635209.0 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Beroepsprocedures
Aantal klagers: 0
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
Contractnummer:
CON-0001
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-24 ๐
Titel: P1 Perceel 1 Noordoost - Natuurwaardeninventarisatie (NWI) Spoorbermen
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 4
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 4
Aantal inschrijvingen van KMO's: 2
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 191526.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0001
Naam en adres van de contractant
Naam: Staro Bos- en Natuurbeheer B.V.
Nationaal registratienummer:
09150887
Postadres: Lodderdijk 38a
Postcode: 5421XB
Poststad: Gemert
Regio: Zuidoost-Noord-Brabant ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
URL: http://www.starobv.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Klein
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 155028.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
2
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0002
Naam en adres van de contractant
Naam: Adviesbureau E.C.O. Logisch B.V.
Nationaal registratienummer:
75440741
Postadres: Waaier 72
Postcode: 2451VW
Poststad: Leimuiden
Regio: Agglomeratie Leiden en Bollenstreek ๐๏ธ
Contactpunt: Jeroen Koorevaar
URL: http://www.eco-logisch.com ๐
3๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0003
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 109683.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
3
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0003
Naam en adres van de contractant
Naam: Pius Floris Boomverzorging Amsterdam
Nationaal registratienummer:
34116505
Postadres: Lutkemeerweg 400
Postcode: 1067TH
Poststad: Amsterdam
Regio: Groot-Amsterdam ๐๏ธ
URL: http://www.piusflorisamsterdam.nl ๐
4๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0004
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 5
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 5
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Totale waarde van het contract/perceel: 178972.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
4
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0004
Bron: OJS 2026/S 163-586917 (2026-08-24)
Nieuwe aankopen in verwante categorieรซn ๐
- Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie (>20 nieuwe aankopen)