Advies en specifieke expertise Luchtvaart 3
Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat
Adviesdiensten en specifieke expertise voor/binnen luchtvaart. De expertise is onderverdeeld in 8 percelen binnen de luchthaven- en luchtvaartadvisering. Het doel van de raamovereenkomst is om voor elk perceel een aantal leveranciers te contracteren welke over de kennis en kunde beschikken om directie Luchtvaart en de programmadirectie Luchtvaart van het directoraat-generaal Luchtvaart en Maritieme Zaken (DGLM) te voorzien van adviesdiensten en/of extra capaciteit kunnen leveren op het gebied van luchtvaart en aan luchtvaart gerelateerde adviesdiensten. De raamovereenkomst biedt het ministerie een middel om voorbereid en georganiseerd met specialistische marktpartijen samen te werken aan de vorming van luchtvaart- en luchthavenbeleid. De Aanbestedende dienst schat in dat gedurende de gehele looptijd van de Raamovereenkomst een geraamde waarde van โฌ 72,5 miljoen (excl. btw) zal worden afgenomen.
DeadlineDe termijn voor de ontvangst van de offertes was 2026-04-07. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2026-01-19.
LeveranciersDe volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:
- โข Aircraft Development and Systems Engineering (Adse) B.V.
- โข Environmental Resources Management Nederland B.V.
- โข EY Adviseurs B.V.
- โข Guidehouse Netherlands B.V.
- โข IPM Integraal Project Management
- โข KPMG Advisory N.V.
- โข M2P Consulting GmbH
- โข Mott MacDonald
- โข PA Consulting Services B.V.
- โข Praeceptum B.V.
- โข Seal IT Services B.V.
- โข Stichting Koninklijk Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum
- โข To70 B.V.
- โข VOF365
- โข Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging โบ Adviezen inzake bedrijfsvoering en management, en aanverwante diensten
| Datum | Document |
|---|---|
| 2026-01-19 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-03-30 | Aankondiging van een opdracht |
| 2026-09-01 | Award Aankondiging |
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Advies en specifieke expertise Luchtvaart 3
Referentienummer:
TN566654
Korte beschrijving:
Producten/diensten: Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging ๐ฆ
Geschatte waarde exclusief BTW: 72 500 000 EUR ๐ฐ
Informatie over kavels
Dit contract is verdeeld in percelen โ
Maximumaantal partijen dat aan รฉรฉn inschrijver kan worden toegewezen: 8
Inschrijvingen kunnen worden ingediend voor een maximaal aantal partijen: 8
1๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
1
Titel: Nationale weerbaarheid, crisisbeheersing, Veilige luchtvaart
Geschatte waarde exclusief BTW: 7100000.0 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Den Haag
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Plaats van uitvoering: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Duur: 48 maanden
Maximumaantal verlengingen: 1
Overige informatie over verlengingen:
Opties โ
Beschrijving van de opties:
Kwaliteitscriterium (naam): SG 1 - Casus (perceel 1 t/m 8)
Kwaliteitscriterium (weging): 60
Kwaliteitscriterium (naam): SG 2 - Vragenlijst (perceel 1 t/m 8)
Kwaliteitscriterium (weging): 40
Kostencriterium (naam): Kostencriterium
Kostencriterium (weging): 0
Titel
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
2๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
2
Titel: Leefomgeving
Geschatte waarde exclusief BTW: 7500000.0 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
3๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
3
Titel: Duurzame energiedragers
Geschatte waarde exclusief BTW: 4000000.0 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0003
4๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
4
Titel: Economie, bereikbaarheid en beprijzing
Geschatte waarde exclusief BTW: 2900000.0 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0004
5๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
5
Titel: Luchtruim en grondgebonden operaties
Geschatte waarde exclusief BTW: 20 500 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0005
6๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
6
Titel: Onbemande luchtvaart
Geschatte waarde exclusief BTW: 11 000 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0006
7๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
7
Titel: Beheersing en project- en programmamanagement
Geschatte waarde exclusief BTW: 15 500 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0007
8๏ธโฃ
Interne identificatiecode:
8
Titel: Mens en maatschappij
Beschrijving van de aanbesteding:
Identificatienummer van de partij:
LOT-0008
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure โ
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Belangrijkste kenmerken van de procedure:
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2026-04-07 12:00:00 ๐
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2026-04-07 12:30:00 ๐
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands ๐ฃ๏ธ
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 4 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten โ
Maximumaantal deelnemers: 7
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2026-04-07 12:30:00 ๐
Elektronische facturering: Vereist
Er zal gebruik worden gemaakt van elektronische betaling โ
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2026-03-09 17:00:00 ๐
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)
Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat
Nationaal registratienummer:
211946370
Afdeling: Directoraat-generaal Luchtvaart en Maritieme Zaken
Postadres: Rijnstraat 8
Postcode: 2515 XP
Poststad: Den Haag
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
Contactpunt: Eveline Spaans
E-mail: eveline.spaans@minienw.nl ๐ง
Telefoon: +31 0627893714 ๐
URL: https://www.rijksoverheid.nl/ministeries/ministerie-van-infrastructuur-en-waterstaat ๐
Adres van het kopersprofiel: https://www.tenderned.nl/cms/nl ๐
Type aanbestedende dienst
Ministerie of elke andere nationale of federale instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/408836 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/408836 ๐
Elektronische indiening: Vereist
Aanvullende informatie
Aanvullende informatie
Zelfde als: Naam en adressen
Herzieningsprocedure
Precieze informatie over de termijn(en) voor herzieningsprocedures: 20 dagen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2026/S 014-043990 (2026-01-19)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 72 500 000 EUR ๐ฐ
Beschrijving
7100000.0 EUR ๐ฐ
7500000.0 EUR ๐ฐ
4000000.0 EUR ๐ฐ
2900000.0 EUR ๐ฐ
20 500 000 EUR ๐ฐ
11 000 000 EUR ๐ฐ
15 500 000 EUR ๐ฐ
Aanbestedende dienst
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/417905 ๐
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/417905 ๐
Wijzigingen
Andere aanvullende informatie
Informatie over wijzigingen
Versie van de eerdere aankondiging die moet worden gewijzigd: 7feec1a3-1205-4646-9cdc-805b89f7b230-01
Bron: OJS 2026/S 063-221026 (2026-03-30)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Geschatte waarde exclusief BTW: 72 500 000 EUR ๐ฐ
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 72500000.0 EUR (framework approximate) ๐ฐ
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 108750000.0 EUR ๐ฐ
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 7100000.0 EUR ๐ฐ
7500000.0 EUR ๐ฐ
4000000.0 EUR ๐ฐ
2900000.0 EUR ๐ฐ
20 500 000 EUR ๐ฐ
11 000 000 EUR ๐ฐ
15 500 000 EUR ๐ฐ
Gunning van het contract
1๏ธโฃ
Een opdracht/perceel wordt gegund โ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0001
Contractnummer:
CON-0001
Datum van sluiting van het contract: 2026-08-28 ๐
Titel: P1 Nationale weerbaarheid, crisisbeheersing, Veilige luchtvaart
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 7
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 7
Aantal inschrijvingen van KMO's: 3
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 10 650 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 7100000.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0001
Naam en adres van de contractant
Naam: Aircraft Development and Systems Engineering (Adse) B.V.
Nationaal registratienummer:
34116438
Postadres: Planeetbaan 4
Postcode: 2132 LR
Poststad: Hoofddorp
Regio: Groot-Amsterdam ๐๏ธ
Land: Nederland ๐ณ๐ฑ
URL: http://www.adse.eu ๐
Omvang van de ondernemer: Middelgroot
Naam: To70 B.V.
Nationaal registratienummer:
27185299
Postadres: Oranjebuitensingel 6
Postcode: 2511VE
Poststad: 's-gravenhage
Regio: Agglomeratie โs-Gravenhage ๐๏ธ
URL: http://www.to70.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Klein
Naam: M2P Consulting GmbH
Nationaal registratienummer:
1459634
Postadres: Feldbergstraรe 35
Postcode: 60323
Poststad: Frankfurt am Main
Regio: Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt ๐๏ธ
Land: Duitsland ๐ฉ๐ช
Contactpunt: Bert Dijk
URL: http://www.m2p.net ๐
Omvang van de ondernemer: Groot
Naam: EY Adviseurs B.V.
Nationaal registratienummer:
92700950
Postadres: Boompjes 258
Postcode: 3011XZ
Poststad: Rotterdam
Regio: Groot-Rijnmond ๐๏ธ
Contactpunt: Petra Stockmann
URL: http://www.ey.com/nl ๐
Naam: Stichting Koninklijk Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum
Nationaal registratienummer:
41150373
Postadres: Anthony Fokkerweg 2
Postcode: 1059CM
Poststad: Amsterdam
Contactpunt: Gerard van der Nat
URL: http://www.nlr.nl ๐
Naam: KPMG Advisory N.V.
Nationaal registratienummer:
33263682
Postadres: Laan van Langerhuize 1
Postcode: 1186DS
Poststad: Amstelveen
Contactpunt: M.J. (Michiel) Aalders
2๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0002
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 6
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 6
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 11 250 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 7500000.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
2
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0002
3๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0003
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 10
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 10
Aantal inschrijvingen van KMO's: 6
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 6000000.0 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 4000000.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
3
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0003
Naam en adres van de contractant
Naam: Guidehouse Netherlands B.V.
Nationaal registratienummer:
30161191
Postadres: Stadsplateau 15
Postcode: 3521 AZ
Poststad: Utrecht
Regio: Utrecht ๐๏ธ
URL: https://guidehouse.com/ ๐
Naam: Environmental Resources Management Nederland B.V.
Nationaal registratienummer:
30133036
Postadres: Parijsboulevard 143
Postcode: 3541CS
Contactpunt: Hugo Soons
4๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0004
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 8
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 8
Aantal inschrijvingen van KMO's: 4
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 4350000.0 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 2900000.0 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
4
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0004
Naam en adres van de contractant
Naam: PA Consulting Services B.V.
Nationaal registratienummer:
27110990
Postadres: Stationsplein 32
Creative Valley
Postcode: 3511 ED Utrecht
Poststad: Utrecht
URL: http://www.paconsulting.com ๐
5๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0005
Informatie over aanbestedingen
Aantal inschrijvingen van KMO's: 2
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 30 750 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 20 500 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
5
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0005
6๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0006
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 9
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 9
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 16 500 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 11 000 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
6
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0006
Naam en adres van de contractant
Naam: Mott MacDonald
Nationaal registratienummer:
30199525
Postadres: Amsterdamseweg 15
Postcode: 6814 CM
Poststad: Arnhem
Regio: Arnhem/Nijmegen ๐๏ธ
URL: http://www.mottmac.nl ๐
7๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0007
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 11
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 11
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 23 250 000 EUR ๐ฐ
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 15 500 000 EUR ๐ฐ
Identificatiecode van de inschrijving:
7
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0007
Naam en adres van de contractant
Naam: IPM Integraal Project Management
Nationaal registratienummer:
81669097
Postadres: Kraaienlaan 80
Postcode: 2566RL
Poststad: 's-Gravenhage
URL: http://www.ipmprojectbeheersing.nl ๐
Omvang van de ondernemer: Micro
Naam: Praeceptum B.V.
Nationaal registratienummer:
64010678
Postadres: Van Vollenhovenstraat 31
Postcode: 3016 BG
URL: http://www.praeceptum.nl ๐
Naam: Seal IT Services B.V.
Nationaal registratienummer:
24335419
Postadres: Zuidelijk Halfrond 4
Postcode: 2801DD
Poststad: Gouda
Regio: Oost-Zuid-Holland ๐๏ธ
Contactpunt: Hans Budding
URL: http://www.sealitservices.com ๐
Naam: VOF365
Nationaal registratienummer:
75714086
Postadres: Databankweg 20unit 3.10
Postcode: 3821AL
Poststad: Amersfoort
Contactpunt: Maurice Vermijs
URL: http://www.vof365.nl ๐
8๏ธโฃ
Identificatienummer van de partij:
LOT-0008
Informatie over aanbestedingen
Aantal inschrijvingen van KMO's: 5
Identificatiecode van de inschrijving:
8
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen:
LOT-0008
Naam en adres van de contractant
Omvang van de ondernemer: Micro, klein of middelgroot
Bron: OJS 2026/S 169-602995 (2026-09-01)
- Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging (>20 nieuwe aankopen)
- Adviezen inzake bedrijfsvoering en management, en aanverwante diensten (19)
- Boekhoudkundige, audit- en fiscale diensten (17)
- Diverse zakelijke en andere diensten (12)
- Drukkerij- en aanverwante diensten (4)
- Juridische dienstverlening (3)
- Markt- en economieonderzoek; enquรชtes en statistieken (>20)
- Ondersteuning voor kantoorwerk (8)
- Opsporings- en beveiligingsdiensten (16)
- Recruteringsdiensten (>20)