Raamovereenkomst ondersteuning bij uitvoering RES

Provincie Noord-Holland

De Regionale Energiestrategie (RES) is een landelijke opgave die voortkomt uit het Klimaatakkoord. Nederland is daarvoor ingedeeld in dertig ‘RES-regio’s’ waarin gemeenten, provincie, waterschappen, netbeheerders, bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en inwoners samenwerken aan een duurzame energievoorziening. In Noord-Holland werken de decentrale overheden (44 gemeenten, 3 waterschappen en de provincie) met diverse partijen samen aan de uitvoering van de RES. Noord-Holland kent 2 RES-regio’s: Noord-Holland Noord en Noord-Holland Zuid. Vanuit diverse RES-partners is aangegeven dat de ondersteuningsbehoefte bij de uitvoering van de RES aan het veranderen is. De werkzaamheden verschuiven van beleidsvorming naar uitvoering en er lijkt een toenemende behoefte te ontstaan aan capaciteitsondersteuning binnen de (gemeentelijke) organisatie. Het gaat om behoefte aan specifieke expertises, projectleiding, omgevingsmanagement of procesbegeleiding. Initiële contractduur 1 jaar en 10 maanden, mogelijke verlenging 3 maal 1 jaar

Deadline

De termijn voor de ontvangst van de offertes was 2025-10-30. De aanbesteding werd gepubliceerd op 2025-08-15.

Leveranciers

De volgende leveranciers worden genoemd in gunningsbesluiten of andere aanbestedingsdocumenten:

Wie? Wat? Waar?
Aankoopgeschiedenis
Datum Document
2025-08-15 Aankondiging van een opdracht
2026-08-18 Award Aankondiging
Aankondiging van een opdracht (2025-08-15)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Titel: Raamovereenkomst ondersteuning bij uitvoering RES
Referentienummer: 2413372
Korte beschrijving:
De Regionale Energiestrategie (RES) is een landelijke opgave die voortkomt uit het Klimaatakkoord. Nederland is daarvoor ingedeeld in dertig ‘RES-regio’s’ waarin gemeenten, provincie, waterschappen, netbeheerders, bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en inwoners samenwerken aan een duurzame energievoorziening. In Noord-Holland werken de decentrale overheden (44 gemeenten, 3 waterschappen en de provincie) met diverse partijen samen aan de uitvoering van de RES. Noord-Holland kent 2 RES-regio’s: Noord-Holland Noord en Noord-Holland Zuid. Vanuit diverse RES-partners is aangegeven dat de ondersteuningsbehoefte bij de uitvoering van de RES aan het veranderen is. De werkzaamheden verschuiven van beleidsvorming naar uitvoering en er lijkt een toenemende behoefte te ontstaan aan capaciteitsondersteuning binnen de (gemeentelijke) organisatie. Het gaat om behoefte aan specifieke expertises, projectleiding, omgevingsmanagement of procesbegeleiding. Initiële contractduur 1 jaar en 10 maanden, mogelijke verlenging 3 maal 1 jaar
Toon meer
Soort contract: Diensten
Producten/diensten: Advies inzake efficiënt energiegebruik 📦
Beschrijving
Interne identificatiecode: 1
Titel: Ondersteuning bij uitvoering RES
Beschrijving van de aanbesteding: Er is 1 perceel, gelijk aan de hoofdopdracht Gelijk aan de hoofdopdracht
Aanvullende producten/diensten: Doel van strategische aanbestedingen: Verwezenlijking van sociale doelstellingen
Social return is een uitvoeringsvoorwaarde
Het gebruik van criteria inzake de toegankelijkheid voor personen met een handicap in de technische specificaties: Er zijn geen criteria opgenomen inzake de toegankelijkheid voor personen met een handicap, omdat de aanbesteding niet bestemd is voor gebruik door natuurlijke personen
Hoofdlocatie of plaats van uitvoering: Noord-Holland
Land: Nederland 🇳🇱
Plaats van uitvoering: Duur: 58 maanden
Maximumaantal verlengingen: 3
Overige informatie over verlengingen: 3 maal 1 jaar
Informatie over opties
Opties
Beschrijving van de opties: Een herzieningsclausule is van toepassing, zie inschrijvingsleidraad.
Gunningscriteria
Kwaliteitscriterium (naam): Kwaliteit
Kwaliteitscriterium (weging): 50
Kwaliteitscriterium (naam): GK 4: Presentatie (voor de 3 hoogst scorenden op GK1 t/m GK3 en Prijs)
Kwaliteitscriterium (weging): 30
Prijs
Prijs (weging): 20
Titel
Identificatienummer van de partij: LOT-0000
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Aanvullende producten/diensten:
Procedure
Soort procedure
Openbare procedure
Rechtsgrondslag: Richtlijn 2014/24/EU
Administratieve informatie
Termijn voor de ontvangst van inschrijvingen of verzoeken tot deelneming: 2025-10-30 13:00:00 📅
Voorwaarden voor de opening van de offertes: 2025-10-30 13:30:00 📅
Talen waarin inschrijvingen of aanvragen tot deelneming kunnen worden ingediend: Nederlands 🗣️
Minimumtermijn gedurende welke de inschrijver de offerte gestand moet doen: 3 maanden
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Raamovereenkomst met verschillende exploitanten
Beschrijving
Motiveer in het geval van raamovereenkomsten elke looptijd van meer dan 4 jaar:
De looptijd van de Raamovereenkomst loopt gelijk met de duur van het RES-programma, inclusief een periode van afhandeling van het programma.
Informatie over een raamovereenkomst of een dynamisch aankoopsysteem
Maximumaantal deelnemers: 1
Voorwaarden voor inschrijving
Een geavanceerd(e) of gekwalificeerd(e) elektronisch(e) handtekening of zegel (zoals omschreven in Verordening (EU) nr. 910/2014) is vereist
Openingsdatum: 2025-10-30 13:30:00 📅
Elektronische facturering: Vereist
Termijn voor verzoeken om aanvullende informatie: 2025-09-25 00:00:00 📅
Gunningscriteria
Wegingstype: Gewicht (punten, exact)

Aanbestedende dienst
Naam en adressen
Naam: Provincie Noord-Holland
Nationaal registratienummer: 24460435
Postadres: Houtplein 33
Postcode: 2012 DE
Poststad: Haarlem
Regio: Agglomeratie Haarlem 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
Contactpunt: Jacqueline Roosendaal
E-mail: aanbestedingen@noord-holland.nl 📧
Telefoon: +31 235143143 📞
URL: http://www.noord-holland.nl 🌏
Type aanbestedende dienst
Regionale of plaatselijke instantie
Hoofdactiviteit
Algemene overheidsdiensten
Communicatie
Documenten URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/389345 🌏
Deelname URL: https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/389345 🌏
Elektronische indiening: Vereist

Aanvullende informatie
Dienst waar informatie over de beroepsprocedure kan worden verkregen
Zelfde als: Naam en adressen
Informatie over elektronische workflows
Elektronische facturering wordt aanvaard
Bron: OJS 2025/S 157-541288 (2025-08-15)
Award Aankondiging (2026-08-18)
Object
Toepassingsgebied van de aanbesteding
Totale waarde van de opdracht (exclusief BTW): 7200000.0 EUR (framework approximate) 💰
Maximumwaarde van de raamovereenkomsten in deze aankondiging: 7200000.0 EUR 💰
Beschrijving
Geschatte waarde exclusief BTW: 7200000.0 EUR 💰

Gunning van het contract
Een opdracht/perceel wordt gegund
Identificatienummer van de partij: LOT-0000
Contractnummer: CON-0001
Datum van sluiting van het contract: 2026-01-26 📅
Titel: P1 Ondersteuning bij uitvoering RES
Informatie over aanbestedingen
Aantal ontvangen offertes: 2
Aantal elektronisch ontvangen inschrijvingen: 2
Aantal inschrijvingen van KMO's: 0
Informatie over de waarde van de opdracht/het perceel (exclusief BTW)
Maximumwaarde van de raamovereenkomst: 7200000.0 EUR 💰
Opnieuw geraamde waarde van de raamovereenkomst: 7200000.0 EUR 💰
Identificatiecode van de inschrijving: 1
Identificatiecode van het perceel of de groep percelen: LOT-0000
Naam en adres van de contractant
Naam: Haskoning Nederland B.V.
Nationaal registratienummer: 56515154
Postadres: Laan 1914 35
Postcode: 3818EX
Poststad: Amersfoort
Regio: Utrecht 🏙️
Land: Nederland 🇳🇱
E-mail: jacqueline.vermaak@rhdhv.com 📧
Telefoon: +31 610537088 📞
Fax: +31 334633652 📠
URL: http://www.haskoning.com 🌏
Omvang van de ondernemer: Groot
Bron: OJS 2026/S 159-572305 (2026-08-18)